Hľadať

Ubytovanie

Zell am See ako ideálne miesto pre letnú aj zimnú dovolenku

Zell am See ako ideálne miesto pre letnú aj zimnú dovolenku

Región Zell am See predstavuje takmer ideálne miesto pre strávenie akčné i odpočinkovej dovolenky, z ktorej si odveziete plno zážitkov, či už vyrazíte s rodinou, partiou priateľov či len osamote. Krásna príroda, ktorej dominuje dokonale čisté jazero a okolité horské velikánmi, stále zasnežený ľadovec, zelené pláne, termálne kúpele alebo desiatky kilometrov zjazdoviek a cyklotrás, to všetko je dôkazom tamojšej rozmanitosti. Pohostinnosť miestnych je na veľmi vysokej úrovni.

Oblasť Zell am See sa nachádza v Salzbursku, jednej z deviatich spolkových krajín Rakúska. Nájsť ju môžete tiež pod názvom Pinzgau, čo je skorší pomenovanie politického okresu Zell am See (jedného z piatich okresov spolkovej krajiny Salzbursko). Najmä v reči miestnych prežilo až do dnešných čias.

Z Českej republiky je Zell am See veľmi ľahko dostupné, z Prahy sem možno autom doraziť zhruba za päť hodín. Pravdepodobne sa však po ceste zdržíte, malebné alpské panoráma, ktoré na vás po príchode doslova vybafne, vás bude nútiť k tempu vyhliadkové jazdy a častým zastávkam pre nadobudnutie fotografií. Dostanete sa sem tiež miestne hromadnou dopravou, vlaky a autobusy sem pravidelne mieria z okolitých miest, najčastejšie potom z hodinu vzdialeného Salzburgu, kde sa nachádza najbližšie letisko. V celom regióne sa, rovnako ako vo zvyšku Rakúska, pohodlne dohovoríte nemecky, vzhľadom k frekvencii cestovného ruchu tu navyše takmer všetci bezpečne vládnu angličtinou.

Čo v okolí Zell am See nesmiete minúť

Zell am See - závan histórie i alpská krása

Stredobod celého regiónu tvorí dvojica miest - Zell am See a Kaprun. Zell am See je hlavným mestom rovnomenného okresu a jeho poloha pod horskými velikánmi a na brehu jazera z neho robí jedno z najkrajších miest v celom Rakúsku. Žije tu približne 10 000 stálych obyvateľov, v letných aj zimných mesiacoch tu však stretnete oveľa viac ľudí, predovšetkým turistov.

V kľukatých uličkách centra mesta sa striedajú rôzne obchodíky a reštaurácia s množstvom historických pamiatok. Za pozornosť stojí veža Vogtturm ako najstaršia mestská stavba. Pochádza už z 10. storočia a v súčasnosti sa v nej nachádza múzeum miestnej histórie. Nájdete tu aj dva zámky, Prileau momentálne slúži ako luxusný hotel, Rosenberg v sebe ukrýva radnici. Milovníci histórie ocenia aj kostol St. Hippolyt, ktorý bol zo svojej pôvodnej gotickej podoby prestavaný do barokového slohu. Nádhernú pohľad ponúka fontána Hundertwasser s deviatimi stĺpmi, ktoré reprezentujú deväť rakúskych spolkových krajín.

Zell am See žije aj čulým nočným životom, kedy sa miestne alpská atmosféra mení v takmer veľkomestskou. Ak vás už centrum mesta omrzí, vyskúšajte výlet lokálne úzkorozchodnej železnice. Napríklad cesta ku Krimmlským vodopádom plná úchvatných výhľadov je veľmi silným zážitkom.

Dominantou celého mesta je 3,8 km dlhá a 1,5 km široká vodná plocha rovnomenného jazera. Ide o jedno z najčistejších jazier v Európe. V letných mesiacoch voda dosahuje teplota až 20 ° C, je tak ideálny k osviežujúcemu kúpanie, potápanie či jazde na všemožných plavidlách. V zime je jazero Zell am See celé pokryté ľadom a láka ta k zimným radovánkam.

Horské stredisko Kaprun

Len 7 kilometrov od Zell am See sa nachádza ďalšia raj športových a rekreačného vyžitia. Mestečko Kaprun obývajú 3000 stálych obyvateľov. Jedným z jeho symbolov je vyhliadková plošina Gipfelwelt 3000, na ktorej z výšky 3203 metrov shlížíte na celé údolie pod sebou. Nachádza sa na ľadovci Kitzsteinhorn, ktorý čnie nad Kaprunom. Ten je známy aj pre obrovské horské nádrže, zásobujúce miestne vodné elektrárne.

Na ľadovci Kitzsteinhorn si môžete užívať celoročného lyžovanie, sneh tu netopí ani v lete. Okrem toho sa v Kaprune môžete ísť pozrieť na miestny hrad alebo tiesňavu Sigmund-Thum-Klamm s až 32 metrov vysokými skalami, ktorá po celej svojej dĺžke (320 m) ponúka unikátne pohľady na alpskú prírodu.

Ak už by vás objavovanie prírody a pamiatok alebo športovanie unavilo, navštívte kúpele Tauren Spa. Pýši sa druhou najväčšou veľkosťou v Rakúsku. Vo vnútorných i vonkajších bazénoch, parných kúpeľoch, saunách, na masážach alebo vo fitness centre si užijete chvíľky relaxácie a odpočinku a dobijete sily na ďalšie výlety v tomto krásnom mieste Rakúska.

Zell am See v zime

Lyžovanie na rakúskom ľadovci, to je jedno z najväčších miestnych lákadiel. Práve kvôli jazde na lyžiach a snowboardingu sa sem v zime schádzajú športovci z celej Európy. Zalyžovať si možno v troch skiareáloch.

Kitzsteinhorn

Až do výšky 3203 m n.m. dosahuje jediný rakúsky ľadovec Kitzsteinhorn. Leží na ňom 41 kilometrov zjazdoviek všetkých obtiažností. Okrem toho sa tu nachádza aj Ice Camp, areál s veľkým množstvom iglu a zábavného programu.

Schmittenhöhe

Hora Schmittenhöhe má svoj vrchol v 2000 metroch a čnie priamo nad Zell am See. Ponúka 77 kilometrov zjazdových tratí, z toho 25 čiernej obtiažnosti. Dostať sa hore môžete okrem iného najstaršie lanovkou v celom Salzbursku. Funguje už od roku 1927.

Maiskogel

Skiareál Maiskogel je najmenší a zároveň najprívetivejšie pre začiatočníkov a rodiny s deťmi. Všetkých 20 kilometrov tratí je predovšetkým miernych a najviac sa dostanete do výšky 1675 m n.m. Svoje zameranie skiareál vhodne dopĺňa bobovou dráhou, ktorá poskytuje zábavu v letných mesiacoch, a detským parkom s celoročnou prevádzkou.

Zell am See, to nie sú len skiareály

Okrem upravených zjazdoviek si na svoje prídu aj milovníci freeridu a freestylu, ktorí majú možnosť zajazdiť si v hlbokom snehu alebo zdolať niektorú z umelo vytvorených prekážok.

V celom regióne Zell am See spoľahlivo jazdia skibusy, ktoré vás s platným skipasom prepraví dokonca zadarmo. Skipasy v Zell am See platí pre všetky spomínaná lyžiarske strediská.

O svoju zábavu tu nie sú ochudobnení ani priaznivci klasického lyžovania. Pravidelne sa tu udržiava viac ako 40 kilometrov bežeckých tratí. Za vyskúšanie rozhodne stojí stopa okolo priehradnej nádrže Plettsaukopf, ktoré po celej svojej dĺžke sľubuje úchvatné výhľady na celý región. Pre náročnejších a pokročilých bežkárov doporučujeme trať vo výške 3000 m n.m., ktorá sa nachádza na už spomínanom ľadovci Kitzsteinhorn.

Neďaleko od Zell am See sa navyše nachádza ďalší známe lyžiarske strediská ako Kitzbuhel alebo Bad Gastein.

Vyžitie mimo zjazdovky

Teraz sa pozrime na pár dôvodov, prečo Zell am See navštíviť aj v lete. Zďaleka to tu totiž nie je len o lyžovaní. V okolí Zellského jazera aj v priľahlých horách sa nachádza veľké množstvo turistických trás. Tam, kde sa v zime preháňate na lyžiach, môžete teraz podnikať pešie túry. Veľa turistického vyžitia ponúka i národný park Vysoké Taury s rozlohou 1856 metrov štvorcových s najvyššou rakúskou horou Grossglockner (3798 m n.m.). Je plný rozmanitých druhov rastlín a živočíchov, vyskúšať si tu okrem turistiky môžete aj základy horolezectvo.

Ďaleko od Zell am See nie je ani mesto Salzburg, ktoré sa vďaka svojmu unikátnemu historickému jadru nachádza na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Okolie Zell am See je tiež rajom pre cyklistov. Nachádza sa tu hŕbu kilometrov cyklotrás, vedúcich po rovine aj cez stúpania.

Zabudnúť nemožno ani na vodné športy, ktoré si môžete vyskúšať na Zell am See.

Ubytovanie v Zell am See

Luxusné ubytovanie v Zell am See

Táto oblasť žije turizmom, na výber tak máte veľké množstvo možností, kde na dlhší či kratší čas zložiť hlavu. Luxusné a drahé hotely sa striedajú s penzióny rodinného typu a súkromnými apartmány. Ubytovanie tu nájdete na každom kroku, napriek tomu ale odporúčame, a v hlavnej zimnej sezóne to platí dvojnásobne, rezervovať si ho s dostatočným predstihom.

Ak si chcete užiť luxusu, perfektných služieb a dokonalé lokality a ste pripravení minúť viac peňazí, máme pre vás pár tipov na luxusné ubytovanie, ktoré patria v oblasti Zell am See medzi najlepšie hodnotené.

Familhotel Amiamo sa nachádza v perfektnom mieste medzi horským panorámou pohoria Vysoké Taury a jazerom Zell am See. Ponúka nádherný výhľad na obe tieto dominanty. Na zjazdovku to v zime budete mať pár minút, v lete si môžete užiť luxusu súkromnej pláže pri Zellského jazere.

Hotel je známy pre svoju rodinnú atmosféru, práve na rodiny s deťmi sa totiž špecializuje, aj preto pravidelne pripravuje zábavný program pre všetky vekové kategórie.

Disponuje vlastným wellness centrum s vonkajším vyhrievaným bazénom.

Pokiaľ si chcete užiť súkromie so všetkým, je apartmán Ferienweohnung Mitterleithengut tým pravým miestom pre vás. Jedná sa o farmu v alpskom štýle s typickou miestnou atmosférou. Pripravte sa na to, že vás obklopí pár domácich zvieratiek, čaká na vás ale aj moderné vybavenie.

Hlavným benefitom tohto apartmánu je pokoj, nachádza sa totiž na samote v kopci priamo nad Zell am See.

Aj na ubytovanie v Zell am See môžete ušetriť

Lokalita Zell am See ponúka okrem luxusnejší variant tiež lacné ubytovanie. Na kvalite, pohodlia a množstvo služieb však nič nestrádá. Na tých pár dní, ktoré tu strávite, vám poskytne maximálne komfortné ubytovanie a ešte ušetríte nejaké to Euro, ktoré neskôr môžete minúť za iné zážitky.

Annika Appartements sa nachádza 2 kilometre od centra Zell am See, strávite tak pokojné chvíle na odľahlejšom mieste, kde vás všadeprítomný turizmus nezasiahne svoju zničujúce silou. Napriek tomu budete mať všade blízko, ku zjazdovke sa dostanete do 10 minút, rovnako ako k najbližšiemu obchodu a verejným plážam Zellského jazera. Apartmán ponúka jednu alebo dve spálne, krásny výhľad na hory a všetky sociálne i kuchynské zariadenie.

Ak túžite byť ubytovaní priamo v samotnom centrum, je vašou voľbou Apartment Bacher. Vďaka nedávnej rekonštrukcii disponujem novým moderným vybavením vrátane napríklad súkromné ​​sauny. Všetky potrebné ciele sa nachádza v dochádzkové vzdialenosti.

Najlepšie hodnotená ubytovanie v meste Zell am See

Apartment Sunny-2

10

Apartment Sunny-2

Ubytovanie (Apartmány) Apartment Sunny-2. Featuring mountain views, Apartment Sunny-2 offers accommodation with a balcony and a coffee machine, around 2.2 km from Casino Zell am See. Ubytovanie Apartment Sunny-2 sa nachádza v meste Zell am See (Rakúsko - Salzburg).

Apartment Unterkeilgut.2

10

Apartment Unterkeilgut.2

Ubytovanie (Apartmán) Apartment Unterkeilgut.2. Boasting mountain views, Apartment Unterkeilgut.2 provides accommodation with ski-to-door access and a balcony, around 3.8 km from Casino Zell am See. Ubytovanie Apartment Unterkeilgut.2 sa nachádza v meste (Rakúsko - Salzburg).

Apartment Sunny-5

10

Apartment Sunny-5

Ubytovanie (Apartmány) Apartment Sunny-5. Offering free WiFi and mountain views, Apartment Sunny-5 provides accommodation situated in Zell am See, just 200 metres from Schmittenhöhe. Ubytovanie Apartment Sunny-5 sa nachádza v meste Zell am See (Rakúsko - Salzburg).

Landhaus Gappmaier

10

Landhaus Gappmaier

Ubytovanie (Apartmány) Landhaus Gappmaier. Set in Zell am See and only less than 1 km from Casino Zell am See, Landhaus Gappmaier offers accommodation with lake views, free WiFi and free private... Ubytovanie Landhaus Gappmaier sa nachádza v meste Zell am See (Rakúsko - Salzburg).

Eva Hof Lakeside Suites - Adults Only - Hotel & Restaurant

9,9

Eva Hof Lakeside Suites - Adults Only - Hotel & Restaurant

Ubytovanie (Hotel) Eva Hof Lakeside Suites - Adults Only - Hotel & Restaurant. Hotel Eva Hof Lakeside Suites - Adults Only sa nachádza v meste Zell am See, 1,5 km od kasína Zell am See. Ubytovanie Eva Hof Lakeside Suites - Adults Only - Hotel & Restaurant sa nachádza v meste 116 Seeuferstraße (Rakúsko - Salzburg).

Najlepšie hodnotená ubytovanie v regióne Salzburg

APART Forellenhof

10

APART Forellenhof

Ubytovanie (Apartmán) APART Forellenhof. Located in Flachau, close to Star Jet 1, APART Forellenhof provides accommodation with restaurant, bike hire, a ski pass sales point, a shared lounge and a... Ubytovanie APART Forellenhof sa nachádza v meste Am Hammerrain 336 (Rakúsko - Salzburg).

Auerbauer

10

Auerbauer

Ubytovanie (Farma) Auerbauer. Auerbauer has mountain views, free WiFi and free private parking, situated in Maria Alm am Steinernen Meer, less than 1 km from Faschinglift 1. Ubytovanie Auerbauer sa nachádza v meste 49 Mußbachstraße (Rakúsko - Salzburg).

Haus Amade

10

Haus Amade

Ubytovanie (Apartmán) Haus Amade. Situated in Wagrain, within 6 km of Wasserwelt Wagrain, Haus Amade is an accommodation offering mountain views. Ubytovanie Haus Amade sa nachádza v meste Wagrain (Rakúsko - Salzburg).

Apartment Salzburg City

10

Apartment Salzburg City

Ubytovanie (Apartmán) Apartment Salzburg City. Offering free WiFi and garden views, Apartment Salzburg City is an accommodation located in Salzburg. Ubytovanie Apartment Salzburg City sa nachádza v meste Salzburg (Rakúsko - Salzburg).

Naturpark-.Weinbergferienhaus

10

Naturpark-.Weinbergferienhaus

Ubytovanie (Dovolenkový dom) Naturpark-.Weinbergferienhaus. Naturpark-.Weinbergferienhaus is situated in Kitzeck im Sausal and offers a restaurant, a bar and a shared lounge. Ubytovanie Naturpark-.Weinbergferienhaus sa nachádza v meste Höch (Rakúsko - Štajersko).

Tauern Relax Lodges by we rent

10

Tauern Relax Lodges by we rent

Ubytovanie (Apartmány) Tauern Relax Lodges by we rent. Located in Kaprun, Tauern Relax Lodges by we rent offers accommodation with a kitchen. Ubytovanie Tauern Relax Lodges by we rent sa nachádza v meste Kaprun (Rakúsko - Salzburg).