Hľadať

Ubytovanie

Chorvátsky Primošten vás uvíta nielen kvalitným ubytovaním

Chorvátsky Primošten vás uvíta nielen kvalitným ubytovaním

Kam jazdíte do Chorvátska vy? Obľúbených destinácií v Chorvátsku je hneď niekoľko. V strednej Dalmácii je to Makarská riviéra a Brela, v severnej Dalmácii Riviéra Crikvenica, v južnej Dalmácii Žuljana, jazdí sa na ostrov Rab - na Lopar, na Zadare sme si obľúbili Zaton, milujeme ostrov Krk a Bašku. Ak ste však doposiaľ neobjavili Primošten, rozhodne to napravte. Toto nádherné Chorvátske letovisko si vás rýchlo získa. Ponúka skvelé ubytovanie, krásne more i zaujímavé pamiatky.

Zamyslite sa nad názvom tohto chorvátskeho mestečka. Názov Primošten totiž presne opisuje kúsoček histórie tohto miesta. Pôvodne išlo dedinku, ktorá ležala osamotená na ostrove. Ostrov s pevninou spájal most. Ten však bol v roku 1564 nahradený hrádzí a dediny na ostrove sa začala nazývať Primošten (čo vzniklo od slova premostiť). Mestečko s 1750 obyvateľmi leží v najjužnejšej časti severnej Dalmácie, iba 26 km južne od Šibeniku.

Čo by ste mali o Primoštenu vedieť, než sa do tohto letoviska vydáte?

Mestečko dnes už nie je ostrovom, ale leží na dvoch poloostrovoch sa zátokami Raduča a Luka Primošten. Kým bývalý ostrov ponúka starobylé uličky, polostrov Raduča je pokrytý zeleňou a slúži výhradne ako turistické letovisko. Práve tu sa nachádza najviac ubytovacích kapacít, súčasne tiež rôzne reštaurácie, bary, dokonca krytý bazén pod nádhernou sklenenou kupolou či ihrisko. Ak budete hľadať kemp Primošten, nachádza sa v okolí mestečka hneď tri - všetky severne od neho.

Veľká časť stálych obyvateľov mestečka samozrejme pracuje v turistickom ruchu, ale inak ide o tradične poľnohospodársku oblasť, kde sa pestuje vinič a olivovníky. Tradičným je aj rybolov. Takže na dovolenke rozhodne nebude núdza o čerstvú rybu.

TIP: Ako do Primoštenu? Reálnym je Primošten letecky, samozrejme tiež autom, a to najmä ak hľadáte ubytovanie v kempe. V Primoštene však 3 × týždenne stavia aj vlak RegioJet.

Pamiatky v Primoštenu - je ich len pár, ale úplne vás pohltí

Ako by nie, keď ide o stredovekú kamennú dedinu so zachovanými krivolakými cestičkami, na ktorej je Chorvátsko tak bohaté. Tu však nájdete nielen mestské stavby, ale aj tie tradičné vidiecke. Potom, čo prejdete po vybudovanej hrádzi, ktorá ostrov premenila na polostrov, vás uvíta brána. Práve ona je vchodom do starého mesta. Uprostred polostrova narazíte na námestíčko, ktorý je kultúrnym centrom celého Primoštenu.

Dominantou Primoštenu je ako inak, sakrálna stavba - kostol Sveti Juraj (Sv. Jiří). Postavený bol už v 15. storočí a v 18. storočí potom prešiel rozsiahlou barokovou prestavbou. V kostole nájdete vzácnu ikonu Panny Márie so sv. Lukášom a sv. Jiřím. Zaujímavosťou Primoštene sú tiež historické hradby zo 17. storočia.

TIP: Dovolenka v Primoštenu je takým miniatúrnym Chorvátskom v Chorvátsku. Čaká vás tu nádherné more s krásnymi plážami, dokonalé turistické zázemie, kúzlo stredovekej kamenné dediny aj tradičné chorvátske domorodé obyvateľstvo so svojou povestnou prívetivosťou.

Dovolenka v Primoštenu nielen pre lenivé

Dovolenka v Chorvátsku Primošten - to rozhodne nie je len váľanie sa na pláži. Kto si nevie dovolenku predstaviť bez športu, ten má možnosť využiť niektoré z perfektne vybavených ihrísk pre tenis, stolný tenis, plážový aj tradičné volejbal, kolky, minigolf aj bowling. K dispozícii je požičovňa bicyklov, pričom okolie je pre jazdu na bicykli ako stvorené. V mieste je rad príležitostí pre vodné športy, od jachtingu až po potápaní. V mieste nájdete ako školu jachtingu, tak školu potápania. Oblasť je vhodná pre windsurfing, ale aj odpočinok na zapožičaných lodičkách.

TIP: Ubytovanie v Chorvátsku Primošten - to sú kempy, apartmány aj ubytovanie v súkromí

Ako si vybrať ubytovanie Primošten?

Apartmány Primošten sa považujú za skvelou voľbou, ak nepatríte medzi tradičné kempaře. Apartmani Vera, Apartment Luni, Apartmani Đurđica, Apartments Polic či Apartments Capocesto patrí medzi najlepšie hodnotené medzi ďalšími 737 apartmány a hotely, ktoré v našom katalógu ubytovanie ponúkame. Jedným z bestsellerov je ubytovanie v súkromí Primošten - Kuća za odmor Modra oaza. Ide o perfektne vybavené ubytovanie s výhľadom na more priamo pri pláži. Ubytovanie je s klimatizáciou, vrátane wi-fi zdarma a grilu.

Dobrou voľbou, ako si nájsť ubytovanie, ktoré nám bude vyhovovať, je podľa pláže. Mať prístup priamo na pláž je vždy ideál. Alebo ju mať aspoň v úplnej blízkosti ubytovania. Aj keď pravdou je, že v Primoštenu je k plážam blízko odkiaľkoľvek.

Za najobľúbenejšie vo mestečku sa považujú dve kamienkové pláže nachádzajúce sa v zálivoch Mala a Velika Raduča. Sú dlho plytké, a preto obľúbené aj u rodín s deťmi. Tieto pláže leží blízko zeleného polostrova Raduča. Priamo na ňom sa nachádza umelo vytvorené štrkové pláže s lehátkami i slnečníkmi. Za chrbtom máte borovicový háj, ktorý poskytuje príjemný tieň pre tých, už neholdujú celodennému slnenie. Pláže sa však nachádza aj v blízkom okolí Primoštenu. Obvykle ide o samostatné pláže na malých ostrovčekoch, medzi ktorými nechýba ani nudistická pláž Smokvica.

Primošten ako gastrozážitok

V Primoštene rozhodne nebudete trpiact hladom ani smädom. Mestečko je na hladné aj smädné turistov túžiacich po klasickej stredomorskej strave aj špecialitách pripravené. Užiť si tu možno tiež ryby, morské plody aj dalmatínske špeciality. Kto však chce okúsiť skutočne miestne jedlo, ten sa vydá za lokálnymi špecialitami do okolia Primoštenu. Užijete si nielen tradičné špeciality, ale tiež atmosféru starých usadlostí. Za najobľúbenejšie sa považujú Galjini Dvori, Jurlinovi Dvori a bacuľatá Dvori. A keď sa vám práve nebude nikam chcieť chodiť, navaríte si sami v perfektne vybavených apartmánoch.

Najlepšie hodnotená ubytovanie v meste Primošten

Apartments Polic

10

Apartments Polic

Ubytovanie (Apartmány) Apartments Polic. Situated in Primošten in the Sibenik-Knin County region and Velika Raduca Beach reachable within 750 metres, Apartments Polic features accommodation with... Ubytovanie Apartments Polic sa nachádza v meste Primošten (Chorvátsko - Šibeník-Knin).

Apartments Lala

10

Apartments Lala

Ubytovanie (Apartmány) Apartments Lala. Ubytovacie zariadenie Apartments Lala sa nachádza v Primoštene, v Šibenicko-kninskej župe, v blízkosti pláže Popožo a Velika Raduca. Ubytovanie Apartments Lala sa nachádza v meste Primošten (Chorvátsko - Šibeník-Knin).

Apartman Gracin dvor

10

Apartman Gracin dvor

Ubytovanie (Apartmán) Apartman Gracin dvor. Ubytovacie zariadenie Apartman Gracin dvor s balkónom a výhľadom na more sa nachádza v meste Primošten v Šibenicko-kninskej župe. Ubytovanie Apartman Gracin dvor sa nachádza v meste Primošten (Chorvátsko - Šibeník-Knin).

Apartmani Vera

10

Apartmani Vera

Ubytovanie (Penzión) Apartmani Vera. Ubytovanie Apartmani Vera sa nachádza v meste Primošten, 300 metrov od pláže Velika Raduca a 600 metrov od kamenného domu Popožo. Ubytovanie Apartmani Vera sa nachádza v meste Primošten (Chorvátsko - Šibeník-Knin).

Villa Anni

10

Villa Anni

Ubytovanie (Vila) Villa Anni. Villa Anni sa nachádza na pláži v meste Primošten, necelý 1 km od pláže Velika Raduca. Umožňuje prístup na súkromnú pláž. Ubytovanie Villa Anni sa nachádza v meste Primošten (Chorvátsko - Šibeník-Knin).

Apartment Eri

10

Apartment Eri

Ubytovanie (Apartmán) Apartment Eri. Ubytovanie Apartment Eri sa nachádza v meste Primošten a okrem bezplatného Wi-Fi pripojenia na internet a výhľadu na more ponúka aj záhradu, príslušenstvo... Ubytovanie Apartment Eri sa nachádza v meste Primošten (Chorvátsko - Šibeník-Knin).

Najlepšie hodnotená ubytovanie v regióne Šibeník-Knin

Stein Haus

10

Stein Haus

Ubytovanie (Dovolenkový dom) Stein Haus. Set in Pirovac, 400 metres from Starine Beach, Stein Haus offers a living room with a flat-screen TV. Ubytovanie Stein Haus sa nachádza v meste Pirovac (Chorvátsko - Šibeník-Knin).

Apartment Katarina

10

Apartment Katarina

Ubytovanie (Apartmán) Apartment Katarina. Situated in Betina, within 500 metres of Bilave Beach and 1. Ubytovanie Apartment Katarina sa nachádza v meste Betina (Chorvátsko - Šibeník-Knin).

Apartmani Corleone

10

Apartmani Corleone

Ubytovanie (Apartmán) Apartmani Corleone. Ubytovacie zariadenie Apartmani Corleone sa nachádza na pláži v letovisku Bilice, 35 km od letoviska Primošten. Ubytovanie Apartmani Corleone sa nachádza v meste Bilice (Chorvátsko - Šibeník-Knin).

Vila Kornati

10

Vila Kornati

Ubytovanie (Vila) Vila Kornati. Situated in Tribunj, 500 metres from Zamalin Beach and less than 1 km from Bristak Beach, Vila Kornati offers free WiFi and air conditioning. Ubytovanie Vila Kornati sa nachádza v meste Tribunj (Chorvátsko - Šibeník-Knin).

LANELU apartman

10

LANELU apartman

Ubytovanie (Apartmány) LANELU apartman. Ubytovacie zariadenie LANELU apartman sa nachádza v obci Rogoznica, 36 km od mesta Šibenik. Ponúka bezplatné bicykle a bezplatné Wi-Fi. Ubytovanie LANELU apartman sa nachádza v meste Rogoznica (Chorvátsko - Šibeník-Knin).

Dandy apartment #3

10

Dandy apartment #3

Ubytovanie (Apartmán) Dandy apartment #3. Situated in Jezera, 250 metres from Beach Sv. Andrija and 400 metres from Lucica Beach, Dandy apartment #3 features accommodation with free WiFi, air... Ubytovanie Dandy apartment #3 sa nachádza v meste Jezera (Chorvátsko - Šibeník-Knin).