Hľadať

Ubytovanie

Kam na dovolenku v Česku? Vyberte si ubytovanie v okolí Třeboně a užite si krásu malebného kraja!

Kam na dovolenku v Česku? Vyberte si ubytovanie v okolí Třeboně a užite si krásu malebného kraja!

Plánujete stráviť tohtoročnú dovolenku v tuzemsku? Alebo radi vyrážate na výlety po našej vlasti v priebehu celého roka? Kladiete si otázku, kam sa vydať, a kde si zaistiť príjemné ubytovanie? Česká republika ponúka rad nádherných miest aj bohaté možnosti trávenia voľného času. A jednou z najobľúbenejších a najkrajších lokalít sú Južné Čechy, medzi ktorých perly patrí Třeboň, ktorá poskytuje ideálne podmienky pre aktívny odpočinok i relaxáciu.

Třeboň je mesto s bohatou históriou

Prvé zmienky o osídlení územia, na ktorom sa dnes nachádza Třeboň, pochádzajú už z polovice 12. storočia. V tejto dobe stála na území malá osada, ktorú spolu s priľahlými pozemkami získal priamo od kráľa ako výsluhu Vítek z Prčic. Neskôr panstvo prešla do rúk landštejnské vetvy Vítkovcov, ktorí tu pravdepodobne už na prelome 13. a 14. storočia vybudovali mestské opevnenie s vodnou priekopou. Roku 1366 získali Třeboň s priľahlým územím Rožmberkové. A práve ich éra bola pre Třeboň obdobím výrazného rozvoja. Najväčšieho rozmach Třeboň zažila za posledných Rožmberkov, ktorými boli bratia Vilém a Peter. Svoju jedinečnosť si mesto udržalo aj v nasledujúcich rokoch. Roku 1660 sa stalo majetkom významného rodu Schwarzenberkov.

Najvýznamnejšie stavby mestskej pamiatkovej rezervácie Třeboň

Treboňský zámok

Najvýznamnejšou dominantou mesta je bezpochyby renesančný zámok. Pôvodný gazdovský dvorec bol prestavaný na pevnosť, v roku 1374 tu už stál kamenný hrad. Na jeho mieste neskôr vybudovali Rožmberkové honosné sídlo, ktoré dnes patrí medzi najrozľahlejší zámocké komplexy v našej krajine. V jeho priestoroch je dnes umiestnený depozitár Štátneho oblastného archívu, v ktorom je uložená rad cenných materiálov. Najstaršie listina v archíve pochádza z roku 1184.

Třeboňské námestie a stará radnica

Jadrom historického centra mesta je malebné Masarykovo námestie s radnicou zo 16. storočia lemované renesančnými a barokovými meštianskymi domami. V jeho strede stojí kamenná fontána v renesančnom štýle z roku 1569. Výrazným prvkom je aj barokový mariánsky stĺp. Štvorboká radničná veža dosahuje 31 metrov a jej ochodza ponúka návštevníkom prekrásnu vyhliadku, z ktorej majú celé okolie Třeboně ako na dlani. K radnici bola pristavená dodatočne a na jej vybudovanie prispel sám cisár Ferdinand III. Ďalších zmien sa radnica dočkala v 18. storočí. Získala druhé poschodie a na jej priečelí sa objavil mestský, Schwarzenberský a rožmberský znak. V roku 1832 bolo v budove radnice zriadené divadlo Josefa Kajetána Tyla, v ktorom sa diváci stretli dokonca aj s Emou Destinová.

Významné historické cirkevné budovy

V živote našich predkov hralo významnú úlohu náboženstva, ktoré okrem duchovného aj bežného života ovplyvňovalo tiež všetky sféry umenia i architektúru. Cirkevné budovy a kostoly boli hojne budované ako v našej krajine, tak aj vo zvyšku kresťanského sveta. Výnimkou nie je ani Třeboň, v ktorej môžeme aj dnes obdivovať budovu augustiniánskeho kláštora. V roku 1367 ho založili Rožmberkové a postupne sa rozrástol v celý uzavretý areál. Pôvodný vzhľad si dodnes zachovala krížová chodba s kaplnkou sv. Jána Krstiteľa, zvyšok komplexu bol v priebehu rokov niekoľkokrát prestavaný. Návštevníci sa môžu pokochať prehliadkou kostola Panny Márie Kráľovnej a sv. Jiljí, v ktorom bola po prvýkrát v Českých krajinách vystavaná tzv. Dvojloď. Dodnes tu je vystavená aj socha Madony s dieťatkom z konca 14. storočia.

Pivovar

Treboňský pivovar bol založený v roku 1379. O storočie a tri roky neskôr ho nechal Vok z Rožmberka rozšíriť. Súčasťou úprav bolo aj rozšírenie pivníc. Keďže spotreba vzrastala, bola budova po štyridsiatich rokoch znovu rozšírená. K ďalším úpravám došlo roku 1560. A na začiatku 18. storočia prebehla rozsiahla prestavba, počas ktorej sa priestory pivovaru rozšírili aj na pozemok bývalej Rožmberské zbrojnica. Posledné výraznejšie zmeny budovy sa uskutočnili na konci 19. storočia, kedy bola výrobná kapacita pivovaru navýšená na úctyhodných 50 000 hektolitrov. V súčasnosti patrí pivovar spoločnosti Bohemia Regent.

Múzeá a kultúra na Třeboňsku

Priamo v Třeboni môžeme navštíviť mestské múzeum, ktoré sa nachádza v budove starej radnice. A ak máme chuť, môžeme sa sem vydať aj na divadelné predstavenie. Divadlo Josefa Kajetána Tyla slúži svojmu účelu dodnes. Ak sme sa na výlet do Třeboně vypravili s deťmi, zaujme je program bábkového divadla. Aj to sídli v bývalej radničnej budove.

Kultúrny program si môžeme užiť aj na čerstvom vzduchu priamo v srdci historického centra. Na Masarykovom námestí sa totiž pravidelne konajú festivaly, slávnosti, remeselné trhy i divadelné vystúpenia a koncerty.

Pre milovníkov prírody funguje v areáli zámku Dom prírody Třeboňska. Môžeme si tu prezrieť stálu expozíciu nazvanú "Krajina a ľudia" a užiť si zábavno-náučný program pre malé a veľké. Navyše tu získame užitočné praktické informácie o lokálnych prírodných krásach a náučných chodníkoch v okolí.

Bývalá vodárenská veža, ktorú navrhol architekt Jan Kotěra, je nielen technickou pamiatkou. Slúži tiež aké rozhľadňa. A navyše v nej sídli galérie budhistického umenia.

Šport a relax

Třeboňsko je rajom rýbárov. Tunajšie rybníky ponúkajú ideálne podmienky pre športový rybolov. A samozrejme aj pre vodné hrátky, ktorým sa v lete radi oddávajú nielen deti, ale aj ich rodičia. V okolí vedie hustá sieť cyklotrás, ktoré na Třeboňsko lákajú milovníkov aktívneho pohybu. A skvelé podmienky tu sú aj pre vyznávačov pešej turistiky a prechádzok v prírode.

Pokiaľ si potrebujeme oddýchnuť a nechať sa hýčkať alebo uľaviť pohybovému aparátu, môžeme sa vypraviť do třeboňkých kúpeľov Bertiny. Tie sa už 130 rokov špecializujú na liečbu pohybového aparátu. Okrem klasickej liečby však ponúkajú aj relaxačné a wellness procedúry.

Rybníky na Třeboňsku

Okolie Třeboně je krajinou rybníkov. Najväčším z nich je Rožmberk, ktorý zaberá úctyhodnú plochu 647 hektárov. Známy je Treboňský rybník Svet, založený Jakubom Krčín z Jelčan. Pôvodne sa však volal nevďaku. Až po povodni, ktorá prišla roku 1611, bol rozdelený na terajší Svet u južných hradieb mesta a Opatovický rybník. Najstaršie z rybníkov sa volá Bošilecký a nachádza sa pri Veselí nad Lužnicí.

Zaistite si to pravé ubytovanie na Třeboňsku

To pravé ubytovanie Třeboň si ľahko vyberú rodiny s deťmi, mladé páry, skupinky priateľov i jednotlivci. Premyslite si, či vám bude viac vyhovovať priamo ubytovanie Třeboň alebo či radšej zvolíte ubytovanie v okolí Třeboně. Oba varianty majú svoje výhody, záleží teda čisto na vašich osobných preferenciách.

Ubytovanie v Třeboni

Třeboň ponúka široké možnosti ubytovania. Priamo v meste sa určite bude páčiť všetkým, ktorí sa na Třeboňsko chystajú najmä kvôli pamiatkam, kultúre a spoločenskému životu. V Třeboni totiž okrem nádhernej architektúry a múzeí nájdeme aj kvalitný krčmičky, reštaurácie a dostatok obchodov. Ubytovanie Třeboň ponúkajú penziony s krásnymi izbami a kvalitnými službami. Třeboňské apartmány sa nachádzajú len 700 m od zámku Třeboň a ubytovaným oi. Poskytujú bezplatné pripojenie k internetu cez wi-fi. A penzión U zámockého parku je od zámku vzdialený dokonca len 400 metrov. Skvelé zázemie ponúka aj Exkluzívne apartmány pri kúpeľov. Takmer rozprávková atmosféra vyžaruje z malebného domu, v ktorom sídli Penzión a lazebna Biely jednorožec. Moderné prostredie a zázemie s kuchynskou linkou a chladničkou zase ponúka Apartmán Nikol.

Penzióny nie sú však v Třeboni jedinou možnosťou; možno využiť aj ubytovanie v súkromí Třeboň. Na Třeboňsko sa nemusíme báť vyraziť dokonca ani vo chvíľach, keď je náš rodinný rozpočet napätý. Cenovo dostupné a lacné ubytovanie Třeboň tú je nielen pre študentov a mladých. Ani rodiny z deťmi nemusí za ubytovanie Třeboň zaplatiť horibilné sumy.

Ubytovanie v okolí Třeboně

Pokiaľ si chcete užiť hlavne pobyt v prírode, výlety do prírody alebo sa venovať cyklistike, bude pre vás to pravé ubytovanie v okolí Třeboně. Na Třeboňsku sa nachádza niekoľko kvalitných penziónov. Prázdninový dom pri Rožmberka Třeboňského nabízí možnosť využívania záhrady, zázemie pre grilovanie a pripojenie k internetu cez wi-fi zdarma. Nachádza sa v kľudnej Lužnici.

Malebný městys Chlum u Třeboně

Chlum u Třeboně leží len malý kúsok od rakúskych hraníc. Ľahko sa z neho teda môžeme vydať aj na návštevu k susedom, s ktorými nás spája spoločná história. Chlum u Třeboně má dlhú históriu, prvá písomná zmienka o ňom pochádza z roku 1399. Pôvodne sa tu ťažila železná ruda. Sklárstvo sem preniklo až na začiatku 20. storočia.

Najvýznamnejšou pamiatkou v Chlumu u Třeboně je zámok postavený roku 1710. V prvej polovici 19. storočia prešiel do vlastníctva arcivojvodu d'Este. Na začiatku minulého storočia získal zámok neobarokové tvár. V nádhernom parku rád trávil čas známy básnik František Hrubín. Významnou pamiatkou je aj kostol Nanebovzatia Panny Márie roku 1745. Chodievali doň dokonca aj Habsburgovci. Krížová cesta a sochy svätcov v okolí kostola pochádzajú z 18. storočia.

Chlum u Třeboně leží pri rybníku Hejtman. V jeho strede leží ostrovček, na ktorý je možné dôjsť po lávke 90 m. Chlum u Třeboně tak ponúka nielen prekrásne prostredie, ale aj priestor pre športový rybolov i vodné radovánky. Skvelú zábavu sa ti užijú ako rodiny s deťmi, tak aj jednotlivci, páry a skupiny priateľov. Prostredie je vhodné aj pre cyklistiku.

Pohodlné ubytovanie Chlum u Třeboně so záhradou, terasou, možnosťou grilovania a nepretržitou prevádzkou na recepcii ponúka Hotýlek.eu. V rekreačnom a školiacom stredisku Zájezek je k dispozícii obeservatoř, reštaurácie i súkromná pláž. A v spoločných priestoroch môžu hostia bezplatne využívať wi-fi. Ak si chcete radšej variť sami, bude pre vás ako stvorený penzión U Emilka. Ten okrem plne vybavenej kuchyne ponúka aj možnosť využívania záhrady a vonkajšieho bazéna.

Najlepšie hodnotená ubytovanie v meste Třeboň

Relax apartmán Třeboň

10

Relax apartmán Třeboň

Ubytovanie (Apartmán) Relax apartmán Třeboň. Set in Třeboň, just less than 1 km from Chateau Třeboň, Relax apartmán Třeboň offers beachfront accommodation with water sports facilities, a terrace and... Ubytovanie Relax apartmán Třeboň sa nachádza v meste Třeboň (Česko - Juhočeský kraj).

Andy Apartmán Třeboň

10

Andy Apartmán Třeboň

Ubytovanie (Apartmány) Andy Apartmán Třeboň. Boasting garden views, Andy Apartmán Třeboň provides accommodation with a terrace and a kettle, around 1.6 km from Chateau Třeboň. Ubytovanie Andy Apartmán Třeboň sa nachádza v meste Třeboň (Česko - Juhočeský kraj).

Ubytování u Šírků

10

Ubytování u Šírků

Ubytovanie (Penzión) Ubytování u Šírků. Located in Třeboň, 4 km from Chateau Třeboň, Ubytování u Šírků provides accommodation with a shared lounge, free private parking, a garden and barbecue... Ubytovanie Ubytování u Šírků sa nachádza v meste Třeboň (Česko - Juhočeský kraj).

Vila Jasmína

10

Vila Jasmína

Ubytovanie Vila Jasmína. Surrounded by the greenery, Vila Jasmína is located in the small spa town of Třeboň. Ubytovanie Vila Jasmína sa nachádza v meste Třeboň (Česko - Juhočeský kraj).

Apartment at Harmonie Třeboň

9,9

Apartment at Harmonie Třeboň

Ubytovanie (Apartmán) Apartment at Harmonie Třeboň. Set in Třeboň, within 1.5 km of Chateau Třeboň, Apartment at Harmonie Třeboň is an accommodation offering garden views. Ubytovanie Apartment at Harmonie Třeboň sa nachádza v meste Třeboň (Česká republika - Juhočeský kraj). Ubytovanie Apartment at Harmonie Třeboň má celkové hodnotenie 9,9. Pre Apartmán Apartment at Harmonie Třeboň momentálne evidujeme 8 recenzií.

Cyklo Apartmán Třeboň

9,9

Cyklo Apartmán Třeboň

Ubytovanie (Apartmán) Cyklo Apartmán Třeboň. Situated in Třeboň, 1.5 km from Chateau Třeboň, Cyklo Apartmán Třeboň features a living room with a flat-screen TV. Ubytovanie Cyklo Apartmán Třeboň sa nachádza v meste Třeboň (Česko - Juhočeský kraj).

Najlepšie hodnotená ubytovanie v regióne Juhočeský kraj

Apartmány Stožec - Gabreta Premium

10

Apartmány Stožec - Gabreta Premium

Ubytovanie (Apartmán) Apartmány Stožec - Gabreta Premium. Set in Stožec, Apartmány Stožec - Gabreta Premium offers accommodation with a balcony and free WiFi. The accommodation is 48 km from Grafenau. Ubytovanie Apartmány Stožec - Gabreta Premium sa nachádza v meste Stožec (Česká republika - Juhočeský kraj). Ubytovanie Apartmány Stožec - Gabreta Premium má celkové hodnotenie 10. Pre Apartmán Apartmány Stožec - Gabreta Premium momentálne evidujeme 5 recenzií.

Apartmán Life in Nature

10

Apartmán Life in Nature

Ubytovanie (Apartmán) Apartmán Life in Nature. Využívať môžete bezplatné Wi-Fi. Súčasťou apartmánu je 1 kúpeľňa. Apartmán Life in Nature ponúka terasu. Relaxovať môžete v záhrade. Ubytovanie Apartmán Life in Nature sa nachádza v meste Český Krumlov (Česko - Juhočeský kraj).

Apartmány HÁJOVNA Lipno

10

Apartmány HÁJOVNA Lipno

Ubytovanie (Apartmán) Apartmány HÁJOVNA Lipno. Offering free WiFi and garden views, Apartmány HÁJOVNA Lipno is an accommodation located in Loučovice. Ubytovanie Apartmány HÁJOVNA Lipno sa nachádza v meste Loučovice (Česko - Juhočeský kraj).

Free Spirit

10

Free Spirit

Ubytovanie (Apartmán) Free Spirit. Situated in Nová Pec in the South Bohemia region, Free Spirit has a garden. Ubytovanie Free Spirit sa nachádza v meste Nová Pec (Česko - Juhočeský kraj).