Hľadať

Ubytovanie

Všetko, čo potrebujete vedieť o dovolenke v Štramberku. Od ubytovanie až po zábavu

Všetko, čo potrebujete vedieť o dovolenke v Štramberku. Od ubytovanie až po zábavu

Plánujete dovolenku plnú odpočinku, prírody, historických pamiatok a chutných lokálnych špecialít? Potom vyrazte do Štramberku a jeho najbližšieho okolia. Poradíme vám, ako si tu dovolenku maximálne užiť, ktoré miesta by ste za žiadnu cenu nemali minúť, a predovšetkým, kde sa ubytovať podľa vašich predstáv.

Čo Štramberk ponúka?

Štramberk je neveľké horské mestečko na severnej Morave, ktoré ponúka veľa miest na oddych, poznaniu aj aktívnemu vyžitie. Nachádza sa v centre Štramberské vrchoviny, prírodu tak budete mať na dosah ruky. K pešiemu výletu lákajú Biele hory, Libotínské vrchy alebo Zámocký kopec.

Dominantu mesta, pre svoju malebnú nazývaného Moravským Betlehemom, tvorí hrad Štramberk. Ide o zrúcaninu, ktorá o sebe širokému okoliu dáva vedieť neprehliadnuteľnou valcovou vežou, zvanú Štramberská trúba. Samotné centrum mesta a jeho okolie je prehliadkou ľudovej architektúry z 18. a 19. storočia, kedy vznikali tradičné valašské zrubové chalupy.

Farebnosť a architektonickú krásu celého mestečka môžete zhliadnuť z rozhľadne na neďalekej Bielej hore. Ideálne je ju zdolať hneď na začiatku svojej dovolenky, doslova si tak vyhliadnete, čo chcete vidieť, a kam sa ďalej vydať. Za návštevu stojí tiež jaskyne Šípka, známa pre archeologický nález čeľuste neandertálskeho dieťaťa - tzv. Sipecka čeľuste.

Ochutnajte miestne špeciality

Ak si zariadite ubytovanie v Štramberku, nesmiete sa ochudobniť o ochutnávku tradičných Štramberských uší. Ide o voňavú cukrovinku z medovníkového cesta, ktorá je dodnes spomienkou na slávne víťazstvo Štramberských kresťanov nad mongolským letom. Pečie sa tu už dlhé stáročia a verte, že nikde nebude chutiť tak dobre ako práve v Štramberku.

Zapiť túto sladkú pochúťku potom môžete v miestnom pivovare, kde priamo pri zdroji okoštujete svetlý ležiak plzenského typu a lokálne špecialitu - tmavý ležiak Trubač. Ak si pivo chcete vychutnať aj inak ako len pitím, nič vám nebráni sa do neho doslova naložiť. Slúži na to Lašské pivné kúpele.

Okolie ponúka krásnu prírodu aj historické pamiatky

Ak sa vydáte ďalej do okolia, bola by škoda sa nestavať vo najväčším a najstarším skanzenu v strednej Európe, v Rožnove pod Radhoštěm. Nazýva sa tiež Valašské múzeum, rozprestiera sa v tamojšom kúpeľnom parku a poskytuje jedinečné pohľady na to, ako sa na Valašsku žilo skôr.

Pokiaľ by vám nestačila návšteva hradu v Štramberku, zavítajte na Hukvaldy, kde sa nachádza zrúcanina, patriaci medzi najväčšie na Morave, alebo do Nového Jičína, ktorého historickému centru dominuje krásny zámok.

Za zmienku a návštevu stojí tiež Zbrašovské aragonitové jaskyne, ktoré sú jedinečné svojim vznikom - súčasným pôsobením atmosférických a teplých minerálnych vôd. V teplých letných mesiacoch sa môžete ochladiť v aquaparku vo Frenštátu pod Radhoštěm alebo v Olešnej. Naopak zimné vyžitie poskytujú skiareálmi Palkovice či Veselá.

Kde je v Štramberku najlepšie ubytovanie?

Keď už viete, kam vyraziť, hodilo by sa tiež povedať odkiaľ. Ako praktický východiskový bod sa skvele hodí priamo Štramberk. Ubytovanie Štramberk ponúka rôzne možnosti, kde zložiť hlavu. Ak hľadáte rýdzo typický lokálne nocľah, je vaším riešením chata Roubenka so záhradným grilom a rodinnými izbami v tradičnom štýle. Do vzhľadu mestečka skvele zapadá aj Penzión v Podhradí, ktorý predstavuje variantu pre lacné ubytovanie vo Štamberku.

Ak túžite po niečom luxusnejším, je vám k dispozícii niekoľko hotelov, ktoré vám doprajú maximálnu starostlivosť, delikátna lokálne stravu a všetko pohodlie, ktoré od hotelového ubytovania očakávate. V Hoteli Štramberk si navyše užijete aj kúpeľov, wellness aktivít a masáží. Po celodennom objavovanie krás severná Morava to môže byť veľmi príjemná odmena.

Ak odchádzate na dovolenku s cieľom užiť si čo najviac pokoja, vyberajte ubytovanie v súkromí Štramberk v podobe komfortných apartmánov alebo priamo ubytovanie u súkromníkov.

Štramberk možno využiť aj len ako destináciu k návšteve a ubytovať sa v blízkom okolí. Veľa možností nájdete napríklad v Novom Jičíne, Frenštátu pod Radhoštěm alebo v Kopřivnici.

Najlepšie hodnotená ubytovanie v meste Štramberk

Kopec 67

9,9

Kopec 67

Ubytovanie (Apartmány) Kopec 67. Apartmán Kopec 67 sa nachádza 80 metrov od hradu Štramberk s vežou Trúba. Ponúka vám ubytovanie a bezplatné Wi-Fi. Ubytovanie Kopec 67 sa nachádza v meste Štramberk (Česká republika - Moravskosliezský kraj). Ceny v nadchádzajúcich termínoch začínajú od € 48 za noc (Rozdiel v cene vyrovnáme). Ubytovanie Kopec 67 má celkové hodnotenie 9,9. Pre Apartmány Kopec 67 momentálne evidujeme 72 recenzií.

Penzion Bez Modrého Páva

9,7

Penzion Bez Modrého Páva

Ubytovanie (Penzión) Penzion Bez Modrého Páva. Offering a sun terrace and views of the garden as well as Štramberská Trúba tower, family-run Penzion Bez Modrého Páva is set in Štramberk. Ubytovanie Penzion Bez Modrého Páva sa nachádza v meste Štramberk (Česká republika - Moravskosliezský kraj). Ceny v nadchádzajúcich termínoch začínajú od € 46 za noc (Rozdiel v cene vyrovnáme). Ubytovanie Penzion Bez Modrého Páva má celkové hodnotenie 9,7. Pre Penzión Penzion Bez Modrého Páva momentálne evidujeme 45 recenzií.

Hotel Štramberk

9,3

Hotel Štramberk

Ubytovanie (Hotel) Hotel Štramberk. Hotel Štramberk bol otvorený v decembri 2009 v malebnom mestečku Štramberk v podhorí Beskýd. Ponúka pivné kúpele a soľnú jaskyňu. Ubytovanie Hotel Štramberk sa nachádza v meste Štramberk (Česká republika - Moravskosliezský kraj). Ceny v nadchádzajúcich termínoch začínajú od € 63 za noc (Rozdiel v cene vyrovnáme). Ubytovanie Hotel Štramberk má celkové hodnotenie 9,3. Pre Hotel Hotel Štramberk momentálne evidujeme 143 recenzií.

Štramberk 10

9,3

Štramberk 10

Ubytovanie (Apartmán) Štramberk 10. Set in Štramberk in the Moravia-Silesia region, Štramberk 10 features a terrace. Ubytovanie Štramberk 10 sa nachádza v meste Štramberk (Česká republika - Moravskosliezský kraj). Ubytovanie Štramberk 10 má celkové hodnotenie 9,3. Pre Apartmán Štramberk 10 momentálne evidujeme 16 recenzií.

Penzion Jaroňkova pekárna

9,2

Penzion Jaroňkova pekárna

Ubytovanie (Penzión) Penzion Jaroňkova pekárna. Tento penzión sa nachádza v historickom meštianskom dome v meste Štramberk. Ponúka galériu, cukráreň a priestranné izby s dreveným nábytkom a káblovou TV. Ubytovanie Penzion Jaroňkova pekárna sa nachádza v meste Štramberk (Česká republika - Moravskosliezský kraj). Ceny v nadchádzajúcich termínoch začínajú od € 44 za noc (Rozdiel v cene vyrovnáme). Ubytovanie Penzion Jaroňkova pekárna má celkové hodnotenie 9,2. Pre Penzión Penzion Jaroňkova pekárna momentálne evidujeme 67 recenzií.

Penzion v Podhradí

9,2

Penzion v Podhradí

Ubytovanie (Hostinec) Penzion v Podhradí. Penzión v Podhradí sa nachádza v obci Štramberk, 400 metrov od Štramberského hradu s vežou Trúba. Ubytovanie Penzion v Podhradí sa nachádza v meste Štramberk (Česká republika - Moravskosliezský kraj). Ceny v nadchádzajúcich termínoch začínajú od € 31 za noc (Rozdiel v cene vyrovnáme). Ubytovanie Penzion v Podhradí má celkové hodnotenie 9,2. Pre Hostinec Penzion v Podhradí momentálne evidujeme 255 recenzií.

Najlepšie hodnotená ubytovanie v regióne Moravskosliezský kraj

Centrum Slezská Harta

10

Centrum Slezská Harta

Ubytovanie (Hotel) Centrum Slezská Harta. Centrum Slezská Harta sa nachádza v Bruntále. Ponúka izbovú službu a reštauráciu. K vybaveniu patrí terasa a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Ubytovanie Centrum Slezská Harta sa nachádza v meste Bruntál (Česko - Moravskosliezský kraj). Ceny v nadchádzajúcich termínoch začínajú od € 38 za noc (Rozdiel v cene vyrovnáme)

TERVEYS residence

10

TERVEYS residence

Ubytovanie (Dovolenkový dom) TERVEYS residence. TERVEYS residence is located in Vělopolí and offers a bar, a garden and a terrace. Guests are welcome to enjoy the free WiFi. Ubytovanie TERVEYS residence sa nachádza v meste Vělopolí (Česko - Moravskosliezský kraj). Ceny v nadchádzajúcich termínoch začínajú od € 310 za noc (Rozdiel v cene vyrovnáme)

Chata Alexandra

10

Chata Alexandra

Ubytovanie (Horské chaty) Chata Alexandra. Situated 200 metres from Lanová dráha Kopřivná, Chata Alexandra features accommodation with a garden, a shared lounge and a shared kitchen for your... Ubytovanie Chata Alexandra sa nachádza v meste Malá Morávka (Česká republika - Moravskosliezský kraj). Ceny v nadchádzajúcich termínoch začínajú od € 120 za noc (Rozdiel v cene vyrovnáme). Ubytovanie Chata Alexandra má celkové hodnotenie 10. Pre Horské chaty Chata Alexandra momentálne evidujeme 14 recenzií.

Apartmány LaCatherine 1911

10

Apartmány LaCatherine 1911

Ubytovanie (Penzión) Apartmány LaCatherine 1911. Set in Dolní Benešov, Apartmány LaCatherine 1911 offers a garden. There is a terrace and guests can make use of free WiFi and free private parking. Ubytovanie Apartmány LaCatherine 1911 sa nachádza v meste Dolní Benešov (Česko - Moravskosliezský kraj). Ceny v nadchádzajúcich termínoch začínajú od € 30 za noc (Rozdiel v cene vyrovnáme)

Vilka Marticus

9,9

Vilka Marticus

Ubytovanie (Dovolenkový dom) Vilka Marticus. Vilka Marticus is set in Frenštát pod Radhoštěm. The holiday home has garden views and is 13 km from Rožnov pod Radhoštěm. Ubytovanie Vilka Marticus sa nachádza v meste Frenštát pod Radhoštěm (Česká republika - Moravskosliezský kraj). Ubytovanie Vilka Marticus má celkové hodnotenie 9,9. Pre Dovolenkový dom Vilka Marticus momentálne evidujeme 18 recenzií.

Kopec 67

9,9

Kopec 67

Ubytovanie (Apartmány) Kopec 67. Apartmán Kopec 67 sa nachádza 80 metrov od hradu Štramberk s vežou Trúba. Ponúka vám ubytovanie a bezplatné Wi-Fi. Ubytovanie Kopec 67 sa nachádza v meste Štramberk (Česká republika - Moravskosliezský kraj). Ceny v nadchádzajúcich termínoch začínajú od € 48 za noc (Rozdiel v cene vyrovnáme). Ubytovanie Kopec 67 má celkové hodnotenie 9,9. Pre Apartmány Kopec 67 momentálne evidujeme 72 recenzií.