Hľadať

Ubytovanie

Krásne Slovensko

Slovensko je nádhernou hornatou krajinou plnou krásnej prírody, historických pamiatok, termálnych prameňov, kúpeľov či rekreačných stredísk, aktívny odpočinok na vode, v horách či lesoch. Slovenská republika sa rozprestiera v strednej Európe a je jedným z našich najbližších susedov. Do roku 1992 sme navyše boli jedným štátom s Českou republikou. Spája nás tak dlhá spoločná história, podobný jazyk, podobné zvyky i tradície.

Slovensko je vnútrozemským štátom s pomerne hornatým povrchom zvrásneným Tatrami. Tie sú veľmi obľúbených miestach pre zimné i letné radovánky. V zime ponúka športové vyžitie lyžiarske strediská ako Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Malá Fatra, Veľká Fatra, Čergov, Kysucké Beskydy, Jasná, Spišská Magura či Volovské Vrchy.

Horské oblasti ale nelákajú turistov len v zimnom období. Veľmi žiadané sú aj podhorskej chatky, chalupy a rôzne penzióny aj v lete. Doprava je sem o niečo menej komplikovaná ako pri typickej snehovej nádielke, rekreanti môžu využiť napríklad vyhrievané bazény, sauny, navštíviť najrôznejšie pripravené kultúrne podujatia a pod.

Teploty a celkové počasie je takmer totožné s počasím v českej republike. V horských oblastiach sú teploty samozrejme o niečo nižšia, rovnako je tomu aj v zime, a snehové podmienky sú tu o to lepšie.

Vyberte si z veľkej ponuky ubytovania na Slovensku

Okrem hôr sa tešia veľkej obľube slovenských kúpele a termálne pramene. Na liečenie s najrôznejšími pohybovými, dýchacími či inými ťažkosťami sem prichádza každoročne tisíce ľudí. Z najznámejších kúpeľov a termálnych prameňov môžeme menovať napríklad Kalameny, Bešeňová, Nimnica, Nové Zámky, Trenčianske Teplice alebo napríklad Dolná Strehová. Liečivých prameňov, kúpalísk a kúpeľov nájdete samozrejme po celom území Slovenska neúrekom.

Veľmi vyhľadávaným rekreačným miestom neďaleko hraníc s Českou republikou je aj známy kemp Zelená voda, neďaleko Nového mesta nad Váhom, kde sa niekoľkokrát za sezónu konajú rôzne koncerty, festivaly a veľa športových a iných podujatí.

Zájazdy na Slovensko

Slovensko je ideálny miestom pre strávenie dovolenky, predovšetkým pre vyznávačov aktívneho odpočinku aj pre tých, ktorí majú hlbšie do vrecka. Keďže to je z Česka na Slovensko čoby kameňom dohodil, je cesta krátka a pohodlná. Hoci táto krásna krajina v strednej Európe nemá prístup k moru, je vyhľadávanou oblasťou pre letnej i zimnej dovolenky. V lete sú hojne navštevované Tatry, národné parky, hrady, zámky či jazerá a najrôznejšie skalné útvary, v lete sú zase v plnom prúde lyžiarske strediská, vleky, lanovky a podobné.

Jednou z najväčších dominánt obľúbených ako v zimných, tak aj v letnom období sú najrôznejšie termály a kúpele. Cestovné kancelárie ponúkajú veľa rôznych krátkodobých aj dlhších pobytov, týkajúcich sa tak termálov, tak rôznych poznávacích výletov.

Čo sa týka samotnej cesty, finančne najmenej nákladným a časovo primeraným dopravným prostriedkom sú diaľkové autobusy. V dnešnej dobe sa jedná aj o veľmi pohodlný spôsob. Cesta zaberie len pár hodín, diaľkové autobusy sú klimatizované, ich súčasťou býva občerstvenie, možnosť sledovania televízora či dokonca pripojenie na wifi počas cesty zadarmo.

Po celom Slovensku sa dá ubytovať snáď vo všetkých typoch ubytovacích zariadení. Najväčšej obľube sa tešia predovšetkým ubytovanie v chatkách v podhorských a horských oblastiach. Väčšina z nich je naozaj luxusne vybavená a doprajú turistom napríklad vodné radovánky v bazéne na záhrade pri chatky, klimatizáciu či pripojenie k internetu.

Ubytovanie a doprava

Ako sme už spomenuli v predchádzajúcom článku, zohnať dobré ubytovanie na slovensku nie je prakticky vôbec žiadny problém. Pobyty a dovolenky na slovensku majú obrovskú výhodu v tom, že turizmus tu nie je až tak vysoký ako napríklad v krajinách ako je Egypt, Turecko či Chorvátsko, a tak je možné vybrať si za pomerne veľa dobrej ceny ubytovanie podľa Vášho gusta. Veľmi ľahko nájdete potrebné hotelový izbičku v centre niektorého z krásnych slovenských miest, ubytovanie v súkromí v podhorskej dedinke, alebo nádhernú horskú chatku iba pre seba.

 

Cenovo sa ubytovanie na slovensku pohybuje na pomerne rozumné hranici. Samozrejme sa cena odvíja od Vašich nárokov na pobyt. Čím luxusnejšie ubytovanie, v turisticky vyhľadávanejšie oblasti a s čím viac poskytnutými službami, tým vyššie sa konečná cena vyšplhá. Ubytovanie na slovensku sa dá napríklad v Bratislave zohnať už od necelých 10 euri. Ak si potrpíte už na určitý stupeň pohodlia, môže sa Vám zapáčiť treba nocľah v trojhviezdičkovom hoteli v centre Bratislavy, za ktorý zaplatíte okolo 30 euri. Počas cenových akcií na takom izbe môžete ušetriť niekedy až polovicu ceny a to nie je práve málo. Oplatí sa preto sledovať akciové ponuky ubytovania.

Bratislava

Hlavným mestom krásneho hornatého Slovenska je historická Bratislava. Toto neobyčajné mesto ponúka turistom nádherné historické centrum, Bratislavský hrad, hrdo sa týčiaci nad mestom, alebo Dunaj deliace Bratislavu na dve časti. Mesto je doslova propěchováno najrôznejšími hotely, hostely, apartmány a ďalšími ubytovacími zariadeniami, ktoré sa obvykle nachádzajú v blízkosti zaujímavých stavieb a turistických cieľov. Ponúka tak nespočetné možnosti pre najrôznejšie výlety za pamiatkami, kultúrou i poznaním.

Práve Bratislava je najčastejším cieľovým miestom diaľkových autobusov, vezúce skupinky turistov k ich vysnívanému cieľu. Autobus idúci z Prahy končia svoju trasu na autobusovej stanici Mlynské Nivy, odkiaľ to je iba kúsok do časti s názvom Staré mesto. Ide o historickú časť mesta, kde nájdete napríklad mnoho divadiel, či Staromestskou knižnicu.

 

V ďalšej bratislavskej časti - Novom Meste objavíte obľúbený nádherný Bratislavský hrad, ktorý sa rozprestiera na vŕšku nad mestom ako jeho ochranca a stráž. Napodiv to však nie je jediný hrad v tomto čarovnom meste. V ďalšej jeho časti - Devíne sa totiž týči zrúcanina Děvínského hradu. Hrad leží pri sútoku riek Moravy a Dunaja.

Hoci veľa poznávacích pobytov ponúka turistom rôzne zákutia, významná a krásne miesta po takmer celom slovensku, máloktorý vynechá čarovnú Bratislavu, hoci by sa jednalo len o krátku zastávku. Hlavné mesto Slovenska je jednoducho tunajšia perlou tak, ako Praha pre Českú Republiku.

Doprava po Bratislave je v niektorých miestach značne zložitá, pretože sem vedie hneď niekoľko diaľnic. Z hromadnej dopravy tu môžete využiť okrem samozrejmé autobusovej a železničnej dopravy tiež treba trolejbus či električka. Kedysi sa dokonca zvažovalo vybudovanie metra, zostalo však len pre plány a nakoniec z neho zišlo úplne. V najbližších rokoch by však mala začať stavba rychlodrážní električky.

Zaujímavosti a pamiatky

Slovenská republika je, vďaka značne dlhej spoločnej histórii, rovnako starú a po historickej stránke zaujímavú krajín. Ale nielen v tomto smere. Slovensko je krajinou so silnými, stovky rokov starými tradíciami, charakteristickými produkty a priateľskými ľuďmi. Táto srdečná krajina ponúka tiež veľa možností poznávacích zájazdov či odpočinkových dovoleniek.

Ak sa povie Slovensko, každému sa zaručene vybaví napríklad typická slovenská kuchyňa. Najtypickejším jedlom sú vynikajúce halušky. Pravé slovenských halušky sa podávajú s opečenou slaninou a syrom bryndzou. Druhým spôsobom, ako halušky pripraviť, je použitie kapusta miesto slaniny. Aj tento recept je veľmi chutný a sýty. Bryndza je typický (ale nielen slovenského!) Ovčí slaný syr, so špecifickou chuťou. Mimo neho sú veľmi známe tiež napríklad parenica, korbáčiky či oštěpok. Ďalším známym slovenským pokrmom je napríklad kapustnica - kapustová polievka s klobásou.

Ďalšie z množstva vecí, ktoré sa Vám pri zmienke o slovensku iste vybaví, je aj slávny zbojník Juraj Jánošík. Podľa legiend prepadával bohaté pocestných a časť z lupu rozdával chudobným ľuďom - odtiaľ vzniklo slávne súslovie "bohatým bral a chudobným dával". Bohužiaľ bol vo svojich dvadsiatich piatich rokoch chytili a popravený. V Terchovej, kde skončil jeho mladý život, bola k výročiu 300 rokov od jeho úmrtia postavená jeho socha v nadživotnej veľkosti.

Ďalšou veľmi významnou a v posledných rokoch vďaka filmovému spracovaniu tiež veľmi populárny postavou slovenských dejín bola grófka Alžbeta Báthoryová. Tejto slávnej žene je tiež prezývané ako Čachtickej pani (podľa jej hradu v Čachticiach). Údajne malo ísť o masovú vrahyňu, vďaka čomu sa tiež dostala do Guinnes knihy rekordov s počtom 650 obetí.

S Alžbetou Bátoriovú je spojený tiež spomínaný Čachtický hrad, jedno z najnavštevovanejších miest Slovenska. Zrúcanina Vás ohromí svojou veľkou rozlohou a tiež svoju údajnú násilnú históriou. Neďaleko sa nachádza ďalší zo známych zrúcanín - Hrad Beckov, pod ktorým sa nachádza starý židovský cintorín. Ďalšími významnými a vyhľadávanými hrady sú napríklad Krásna Hôrka, jeden z najkrajších slovenských hradov, ktorý bohužiaľ pred nedávnou dobou vyhorel, ďalej potom Bratislavský hrad, Trenčiansky hrad, Oravský hrad a veľa ďalších.

Veľmi obľúbeným, turisticky hojne vyhľadávaným miestom sú Tatry, či už v lete pre turistiku a cyklistiku, alebo v zime pre lyžovanie a ďalšie zimné športy. Prakticky celoročne ponúka Vysoké i nízke Tatry ubytovanie v hoteloch či chatkách. Doprajú svojim návštevníkom luxusné ubytovanie, športové vyžitie i odpočinok.

Najlepšie hodnotená ubytovanie v meste Bratislava

Stylish apartments in the city centre

10

Stylish apartments in the city centre

Ubytovanie (Apartmány) Stylish apartments in the city centre. Ubytovanie Stylish apartments in the city centre sa nachádza v Bratislave, v blízkosti Dómu sv. Ubytovanie Stylish apartments in the city centre sa nachádza v meste Bratislava (Slovensko - Bratislavský kraj). Ceny v nadchádzajúcich termínoch začínajú od € 111 za noc (Rozdiel v cene vyrovnáme)

Le Monde Apartment Bratislava

10

Le Monde Apartment Bratislava

Ubytovanie (Apartmán) Le Monde Apartment Bratislava. Apartmán Le Monde Apartment Bratislava sa nachádza v Bratislave, 450 metrov od Michalskej veže a 3,2 km od Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Ubytovanie Le Monde Apartment Bratislava sa nachádza v meste Bratislava (Slovensko - Bratislavský kraj). Ceny v nadchádzajúcich termínoch začínajú od € 240 za noc (Rozdiel v cene vyrovnáme). Ubytovanie Le Monde Apartment Bratislava má celkové hodnotenie 10. Pre Apartmán Le Monde Apartment Bratislava momentálne evidujeme 5 recenzií.

Heart of the Old Town Apt - Terrace&View

10

Heart of the Old Town Apt - Terrace&View

Ubytovanie (Apartmán) Heart of the Old Town Apt - Terrace&View. Ubytovanie Heart of the Old Town Apt - Terrace&View sa nachádza v bratislavskej štvrti Staré Mesto, necelých 600 metrov od Michalskej brány. Ubytovanie Heart of the Old Town Apt - Terrace&View sa nachádza v meste Bratislava (Slovensko - Bratislavský kraj). Ceny v nadchádzajúcich termínoch začínajú od € 101 za noc (Rozdiel v cene vyrovnáme). Ubytovanie Heart of the Old Town Apt - Terrace&View má celkové hodnotenie 10. Pre Apartmán Heart of the Old Town Apt - Terrace&View momentálne evidujeme 18 recenzií.

☆ Comfort & Modern Apartment 15min to the CENTER

10

☆ Comfort & Modern Apartment 15min to the CENTER

Ubytovanie (Apartmán) ☆ Comfort & Modern Apartment 15min to the CENTER. Ubytovacie zariadenie ☆ Comfort & Modern Apartment 15min to the CENTER sa nachádza v Bratislave 1,8 km od Zimného štadióna Ondreja Nepelu, 2,4 km od... Ubytovanie ☆ Comfort & Modern Apartment 15min to the CENTER sa nachádza v meste Bratislava (Slovensko - Bratislavský kraj). Ceny v nadchádzajúcich termínoch začínajú od € 68 za noc (Rozdiel v cene vyrovnáme)

Bright stylish apartment right in a city centre

10

Bright stylish apartment right in a city centre

Ubytovanie (Apartmán) Bright stylish apartment right in a city centre. In a central area of Bratislava, located around 2.2 km from Michalska Tower, Bright stylish apartment right in a city centre offers free WiFi, air... Ubytovanie Bright stylish apartment right in a city centre sa nachádza v meste Bratislava (Slovensko - Bratislavský kraj). Ceny v nadchádzajúcich termínoch začínajú od € 122 za noc (Rozdiel v cene vyrovnáme). Ubytovanie Bright stylish apartment right in a city centre má celkové hodnotenie 10. Pre Apartmán Bright stylish apartment right in a city centre momentálne evidujeme 7 recenzií.

Cool Bratislava Apartment - A/C - Private Parking - Wifi

10

Cool Bratislava Apartment - A/C - Private Parking - Wifi

Ubytovanie (Apartmán) Cool Bratislava Apartment - A/C - Private Parking - Wifi. In the centre of Bratislava, located within a short distance of Michalska Tower and Ondrej Nepela Arena, Cool Bratislava Apartment - A/C - Private Parking... Ubytovanie Cool Bratislava Apartment - A/C - Private Parking - Wifi sa nachádza v meste Bratislava (Slovensko - Bratislavský kraj). Ceny v nadchádzajúcich termínoch začínajú od € 74 za noc (Rozdiel v cene vyrovnáme). Ubytovanie Cool Bratislava Apartment - A/C - Private Parking - Wifi má celkové hodnotenie 10. Pre Apartmán Cool Bratislava Apartment - A/C - Private Parking - Wifi momentálne evidujeme 14 recenzií.