Hľadať

Ubytovanie

Velké Karlovice lákajú na nádhernú dovolenku. Kde sa ale ubytovať?

Velké Karlovice lákajú na nádhernú dovolenku. Kde sa ale ubytovať?

Beskydská príroda človekom nedotknutá, pôvabné dediny honosiaci sa drevenými drevenica, horské pasienky s ovcami a hustá sieť turistických a cyklistických trás. Velké Karlovice sú obľúbeným cieľom nielen slovenských turistov, ostatne nie je sa čomu diviť, lákadiel ponúka hneď niekoľko, a to počas akéhokoľvek ročného obdobia.

Zohnať sa dá bez problémov lacné ubytovanie Velké Karlovice, a tak vás celý pobyt nemusí vyjsť ani výrazne draho. Viete, ako sa to hovorí, kto hľadá, nájde. Počítajte však s tým, že tá najlepšia ubytovacie zariadenia sú na sezónu rýchlo rezervovaná, a preto sa oplatí objednať si ubytovanie v predstihu, či už je to na týždeň, alebo na predĺžený víkend.

Velké Karlovice sa nachádzajú v podhorí Javorníkov aj Beskýd. Valašská obec má ojedinelú atmosféru, ktorú si zachováva od pradávna. Bola by škoda ju nenas. V tejto oblasti sa odohrávajú jedny z najkrajších dovoleniek.

Atrakcie vo Veľkých Karloviciach

Okolie Veľkých Karlovic môžete poznávať zo sedla svojho bicykla, pretože je tu naozaj veľké množstvo cyklistických trás. Zavítať sa oplatí tiež k rozhlednám, odkiaľ sa vám otvorí panoramatický výhľad na ďaleké okolie. Terény zvládnu aj ratolesti. Jednou z tých rozhľadní je Miloňová týčiaci sa na rovnomennom kopci. Postavená bola v roku 2012 a okrem rozhľadne pre turistov slúži aj lesníkom pre kontrolu požiarov. O niečo vzdialenejšia je rozhľadňa Čarták, ktorá je už v bezprostrednej blízkosti štátnych hraníc so Slovenskom.

Ak hľadáte atrakcie vhodné práve pre rodiny s deťmi, potom na vás čaká náučný chodník vychádzajúci okolo hotela Horal. Deti sa nielenže priučí nejakým novým veciam, ale tiež si užijú zábavu pri kŕmení ovečiek a na detskom ihrisku. Za zmienku určite stojí aj vonkajší park Razulák s lanáčkem, Tubing a vodným prístavom. Staršie deti si zase prídu na svoje na chodníku Hľadaj poklad na Galiku.

Valašsko a koláče k sebe neodmysliteľne patria. Bol by doslova hriech neochutnať tradičné frgál. Dokonca sa ho môžete naučiť piecť, a to v Resorte Valachy, kde sa usporadúvajú pod vedením profesionálne kuchárky trojhodinové kurzy pečenia týchto frgálov. Určite si na tento kurz nájdite čas.

Ak vám nevadí vyraziť na výlet aj viac ako 20 kilometrov, potom sa z Veľkých Karlovic vydajte na jeden deň do Valašského Meziříčí, kde na vás čaká okrem iného krytý bazén, či do Frenštátu pod Radhoštěm, kde tiež nechýba akvapark, ktorý je však v prevádzke iba v letnom období.

Z Veľkých Karlovic je veľmi dobre dostupný Rožnov pod Radhoštěm s kúzelným skanzenom, v ktorom nájdete Valašské múzeum v prírode. Pokojne môžete v Rožnove pod Radhoštěm na pár dní zostať, treba ako pôjdete z Veľkých Karlovic. Nájdete ubytovanie Beskydy Velké Karlovice aj ďalšie mestá.

Kde sa ubytovať?

Pochopiteľne nestihnete všetko navštíviť počas jedného dňa. Urobte si niekoľkodňovú dovolenku v tejto malebnej časti našej republiky. V takom prípade budete hľadať vhodné ubytovanie Velké Karlovice. Najprv by ste si mali ujasniť, čo vôbec od ubytovania očakávate, pretože niekomu postačí cenovo prijateľný penzión, iný zase prahne po nadštandardným apartmánu. Ubytovanie vo Veľkých Karloviciach je vskutku rozmanité, stačí si akurát vybrať. Medzi najlepšie hodnotená ubytovacie zariadenie patrí:

Apartmán Razula s balkónom, spálňou a obývacou izbou,

Valašský dvor s niekoľkými apartmánmi, veľkou záhradou a detským ihriskom,

Chalupa pri Vašut s detským ihriskom a priestrannou záhradou.

Ak si chcete dopriať odpočinok aj v podobe wellness procedúr, hľadajte skôr wellness ubytovacie priestory, ako je potrebné Grandhotel Tatra ohodnotený štyrmi hviezdičkami. Súčasťou objektu je aj reštaurácia, kde si vychutnáte raňajky, obedy aj večere. Oddýchnete si pri masáži, zaplávate si v krytom bazéne a podobne. Po náročnom dni na túre sa taký relax rozhodne hodí, nemyslíte?

Velké Karlovice a zimná sezóna

Velké Karlovice sú hojne navštevované aj počas zimných mesiacov, pretože v okolí sa nachádza hneď niekoľko moderných lyžiarskych areálov.

V údolí Pluskovec sa rozprestiera lyžiarske stredisko Kyčerka, ktorá ponúka viac ako 2 400 metrov zjazdoviek a 9 vlekov. Pretože sú pripravené zjazdovky všetkých náročností, prídu si na svoje ako začiatočníci, tak i profesionáli. Ak hľadáte Velké Karlovice ubytovanie Kyčerka, nebude to žiadny problém, avšak s rezerváciou sa poponáhľajte, termíny sa celkom rýchlo plnia. Kyčerka totiž patrí k najžiadanejším slovenským ski areálom. Medzi ubytovanie, ktoré nájdete priamo pri Kyčerka, patria:

Valašské chalupy Kyčerka nachádzajúce sa pár krokov od dvojmiestneho vleku a funparku.

Zabudnúť nesmieme ani na ski resort Razula v údolí Léskové sa 3 upravenými zjazdovkami. Ubytovanie v súkromí Velké Karlovice ponúka napríklad Horský apartmán Razula, z ktorého máte výhľad na celú horskú oblasť. Poteší vás bezplatné súkromné ​​parkovisko, kde môžete po celú dobu dovolenky ponechať svoj automobil.

Zhruba pol kilometra od Veľkých Karlovic narazíte na menšie ski areál Machůzky s dvoma zjazdovkami. Stredisko uspokojí najmä začínajúcich a stredne pokročilých lyžiarov, je menšia a také rodinné.

Záleží teda len na vás, či cestujete do Veľkých Karlovic za dobrodružstvom, športom, alebo oddychom. Prídete si na svoje vo všetkých prípadoch. Valašsko vás natoľko očarí, že sa sem budete radi vracať. Nenechávajte nič náhode a myslite na to, že šťastie praje pripraveným, tak si zavčas objednajte ubytovanie, aby ste sa mohli tešiť na rozprávkovú dovolenku s celou svojou rodinou.

Najlepšie hodnotená ubytovanie v meste Velké Karlovice

Dvě chalupy - Velké Karlovice

10

Dvě chalupy - Velké Karlovice

Ubytovanie (Apartmány) Dvě chalupy - Velké Karlovice. Set in Velké Karlovice, 47 km from Zlín, Dvě chalupy - Velké Karlovice offers a garden and free WiFi. Ubytovanie Dvě chalupy - Velké Karlovice sa nachádza v meste Velké Karlovice (Česko - Zlínsky kraj).

U Justina na potůčku

10

U Justina na potůčku

Ubytovanie (Dovolenkový dom) U Justina na potůčku. Ubytovacie zariadenie U Justina na potůčku sa nachádza v obci Velké Karlovice v Zlínskom kraji a ponúka terasu a výhľad na hory. Ubytovanie U Justina na potůčku sa nachádza v meste Velké Karlovice (Česko - Zlínsky kraj).

Chalupa Nella II.

10

Chalupa Nella II.

Ubytovanie (Dovolenkové domy) Chalupa Nella II.. Chalupa Nella II. Is situated in Velké Karlovice. The accommodation is 33 km from Žilina, and guests benefit from complimentary WiFi and private parking... Ubytovanie Chalupa Nella II. sa nachádza v meste Velké Karlovice (Česko - Zlínsky kraj).

Tiny house

9,9

Tiny house

Ubytovanie (Dovolenkové domy) Tiny house. Situated in Velké Karlovice in the Zlin region, Tiny house has a terrace and garden views. Ubytovanie Tiny house sa nachádza v meste Velké Karlovice (Česko - Zlínsky kraj).

Najlepšie hodnotená ubytovanie v regióne Zlínsky kraj

LOFT WAPITI

10

LOFT WAPITI

Ubytovanie (Dovolenkové domy) LOFT WAPITI. LOFT WAPITI is set in Hutisko. The accommodation is 47 km from Cieszyn, and guests benefit from complimentary WiFi and private parking available on site. Ubytovanie LOFT WAPITI sa nachádza v meste Hutisko (Česko - Zlínsky kraj).

Nad Slováckým sklípkem

10

Nad Slováckým sklípkem

Ubytovanie (Dovolenkové domy) Nad Slováckým sklípkem. Set in Tupesy in the Zlin region, Nad Slováckým sklípkem features a terrace and garden views. Ubytovanie Nad Slováckým sklípkem sa nachádza v meste Luhačovice (Česko - Zlínsky kraj).

Všemina apartmán 31

10

Všemina apartmán 31

Ubytovanie (Apartmán) Všemina apartmán 31. Set in Všemina in the Zlin region, Všemina apartmán 31 has a balcony. The property is 46 km from Trenčín and free private parking is offered. Ubytovanie Všemina apartmán 31 sa nachádza v meste Všemina (Česko - Zlínsky kraj).

Apartmán NIKLAN

10

Apartmán NIKLAN

Ubytovanie (Apartmány) Apartmán NIKLAN. Situated in Rožnov pod Radhoštěm in the Zlin region, Apartmán NIKLAN has a balcony. Ubytovanie Apartmán NIKLAN sa nachádza v meste Rožnov pod Radhoštěm (Česko - Zlínsky kraj).