Hľadať

Ubytovanie

Velké Karlovice lákajú na nádhernú dovolenku. Kde sa ale ubytovať?

Velké Karlovice lákajú na nádhernú dovolenku. Kde sa ale ubytovať?

Beskydská príroda človekom nedotknutá, pôvabné dediny honosiaci sa drevenými drevenica, horské pasienky s ovcami a hustá sieť turistických a cyklistických trás. Velké Karlovice sú obľúbeným cieľom nielen slovenských turistov, ostatne nie je sa čomu diviť, lákadiel ponúka hneď niekoľko, a to počas akéhokoľvek ročného obdobia.

Zohnať sa dá bez problémov lacné ubytovanie Velké Karlovice, a tak vás celý pobyt nemusí vyjsť ani výrazne draho. Viete, ako sa to hovorí, kto hľadá, nájde. Počítajte však s tým, že tá najlepšia ubytovacie zariadenia sú na sezónu rýchlo rezervovaná, a preto sa oplatí objednať si ubytovanie v predstihu, či už je to na týždeň, alebo na predĺžený víkend.

Velké Karlovice sa nachádzajú v podhorí Javorníkov aj Beskýd. Valašská obec má ojedinelú atmosféru, ktorú si zachováva od pradávna. Bola by škoda ju nenas. V tejto oblasti sa odohrávajú jedny z najkrajších dovoleniek.

Atrakcie vo Veľkých Karloviciach

Okolie Veľkých Karlovic môžete poznávať zo sedla svojho bicykla, pretože je tu naozaj veľké množstvo cyklistických trás. Zavítať sa oplatí tiež k rozhlednám, odkiaľ sa vám otvorí panoramatický výhľad na ďaleké okolie. Terény zvládnu aj ratolesti. Jednou z tých rozhľadní je Miloňová týčiaci sa na rovnomennom kopci. Postavená bola v roku 2012 a okrem rozhľadne pre turistov slúži aj lesníkom pre kontrolu požiarov. O niečo vzdialenejšia je rozhľadňa Čarták, ktorá je už v bezprostrednej blízkosti štátnych hraníc so Slovenskom.

Ak hľadáte atrakcie vhodné práve pre rodiny s deťmi, potom na vás čaká náučný chodník vychádzajúci okolo hotela Horal. Deti sa nielenže priučí nejakým novým veciam, ale tiež si užijú zábavu pri kŕmení ovečiek a na detskom ihrisku. Za zmienku určite stojí aj vonkajší park Razulák s lanáčkem, Tubing a vodným prístavom. Staršie deti si zase prídu na svoje na chodníku Hľadaj poklad na Galiku.

Valašsko a koláče k sebe neodmysliteľne patria. Bol by doslova hriech neochutnať tradičné frgál. Dokonca sa ho môžete naučiť piecť, a to v Resorte Valachy, kde sa usporadúvajú pod vedením profesionálne kuchárky trojhodinové kurzy pečenia týchto frgálov. Určite si na tento kurz nájdite čas.

Ak vám nevadí vyraziť na výlet aj viac ako 20 kilometrov, potom sa z Veľkých Karlovic vydajte na jeden deň do Valašského Meziříčí, kde na vás čaká okrem iného krytý bazén, či do Frenštátu pod Radhoštěm, kde tiež nechýba akvapark, ktorý je však v prevádzke iba v letnom období.

Z Veľkých Karlovic je veľmi dobre dostupný Rožnov pod Radhoštěm s kúzelným skanzenom, v ktorom nájdete Valašské múzeum v prírode. Pokojne môžete v Rožnove pod Radhoštěm na pár dní zostať, treba ako pôjdete z Veľkých Karlovic. Nájdete ubytovanie Beskydy Velké Karlovice aj ďalšie mestá.

Kde sa ubytovať?

Pochopiteľne nestihnete všetko navštíviť počas jedného dňa. Urobte si niekoľkodňovú dovolenku v tejto malebnej časti našej republiky. V takom prípade budete hľadať vhodné ubytovanie Velké Karlovice. Najprv by ste si mali ujasniť, čo vôbec od ubytovania očakávate, pretože niekomu postačí cenovo prijateľný penzión, iný zase prahne po nadštandardným apartmánu. Ubytovanie vo Veľkých Karloviciach je vskutku rozmanité, stačí si akurát vybrať. Medzi najlepšie hodnotená ubytovacie zariadenie patrí:

Apartmán Razula s balkónom, spálňou a obývacou izbou,

Valašský dvor s niekoľkými apartmánmi, veľkou záhradou a detským ihriskom,

Chalupa pri Vašut s detským ihriskom a priestrannou záhradou.

Ak si chcete dopriať odpočinok aj v podobe wellness procedúr, hľadajte skôr wellness ubytovacie priestory, ako je potrebné Grandhotel Tatra ohodnotený štyrmi hviezdičkami. Súčasťou objektu je aj reštaurácia, kde si vychutnáte raňajky, obedy aj večere. Oddýchnete si pri masáži, zaplávate si v krytom bazéne a podobne. Po náročnom dni na túre sa taký relax rozhodne hodí, nemyslíte?

Velké Karlovice a zimná sezóna

Velké Karlovice sú hojne navštevované aj počas zimných mesiacov, pretože v okolí sa nachádza hneď niekoľko moderných lyžiarskych areálov.

V údolí Pluskovec sa rozprestiera lyžiarske stredisko Kyčerka, ktorá ponúka viac ako 2 400 metrov zjazdoviek a 9 vlekov. Pretože sú pripravené zjazdovky všetkých náročností, prídu si na svoje ako začiatočníci, tak i profesionáli. Ak hľadáte Velké Karlovice ubytovanie Kyčerka, nebude to žiadny problém, avšak s rezerváciou sa poponáhľajte, termíny sa celkom rýchlo plnia. Kyčerka totiž patrí k najžiadanejším slovenským ski areálom. Medzi ubytovanie, ktoré nájdete priamo pri Kyčerka, patria:

Valašské chalupy Kyčerka nachádzajúce sa pár krokov od dvojmiestneho vleku a funparku.

Zabudnúť nesmieme ani na ski resort Razula v údolí Léskové sa 3 upravenými zjazdovkami. Ubytovanie v súkromí Velké Karlovice ponúka napríklad Horský apartmán Razula, z ktorého máte výhľad na celú horskú oblasť. Poteší vás bezplatné súkromné ​​parkovisko, kde môžete po celú dobu dovolenky ponechať svoj automobil.

Zhruba pol kilometra od Veľkých Karlovic narazíte na menšie ski areál Machůzky s dvoma zjazdovkami. Stredisko uspokojí najmä začínajúcich a stredne pokročilých lyžiarov, je menšia a také rodinné.

Záleží teda len na vás, či cestujete do Veľkých Karlovic za dobrodružstvom, športom, alebo oddychom. Prídete si na svoje vo všetkých prípadoch. Valašsko vás natoľko očarí, že sa sem budete radi vracať. Nenechávajte nič náhode a myslite na to, že šťastie praje pripraveným, tak si zavčas objednajte ubytovanie, aby ste sa mohli tešiť na rozprávkovú dovolenku s celou svojou rodinou.

Najlepšie hodnotená ubytovanie v meste Velké Karlovice

U Justina na potůčku

10

U Justina na potůčku

Ubytovanie (Dovolenkový dom) U Justina na potůčku. Ubytovacie zariadenie U Justina na potůčku sa nachádza v obci Velké Karlovice v Zlínskom kraji a ponúka terasu a výhľad na hory. Ubytovanie U Justina na potůčku sa nachádza v meste Velké Karlovice (Česko - Zlínsky kraj).

Apartmán Javorník a Javorníček

9,8

Apartmán Javorník a Javorníček

Ubytovanie (Apartmány) Apartmán Javorník a Javorníček. Apartmán Javorník a Javorníček sa nachádza v obci Velké Karlovice. Ponúka výhľad na hory, bezplatné Wi-Fi a bezplatné súkromné parkovisko. Ubytovanie Apartmán Javorník a Javorníček sa nachádza v meste Velké Karlovice (Česko - Zlínsky kraj).

Chalupa U Vašutů

9,8

Chalupa U Vašutů

Ubytovanie (Chata v prírode) Chalupa U Vašutů. Chalupa U Vašutů sa nachádza v obci Velké Karlovice a ponúka bezplatné Wi-Fi a ubytovacie jednotky s kuchynkou. Ubytovanie Chalupa U Vašutů sa nachádza v meste Velké Karlovice (Česká republika - Zlínsky kraj). Ubytovanie Chalupa U Vašutů má celkové hodnotenie 9,8. Pre Chata v prírode Chalupa U Vašutů momentálne evidujeme 90 recenzií.

Najlepšie hodnotená ubytovanie v regióne Zlínsky kraj

U Justina na potůčku

10

U Justina na potůčku

Ubytovanie (Dovolenkový dom) U Justina na potůčku. Ubytovacie zariadenie U Justina na potůčku sa nachádza v obci Velké Karlovice v Zlínskom kraji a ponúka terasu a výhľad na hory. Ubytovanie U Justina na potůčku sa nachádza v meste Velké Karlovice (Česko - Zlínsky kraj).

Apartmány Areál Zavadilka

10

Apartmány Areál Zavadilka

Ubytovanie (Apartmány) Apartmány Areál Zavadilka. Apartmány Areál Zavadilka sa nachádzajú v obci Prostřední Bečva, 10 km od obce Velké Karlovice. Ponúkajú záhradu a bezplatné Wi-Fi. Ubytovanie Apartmány Areál Zavadilka sa nachádza v meste Prostřední Bečva (Česko - Zlínsky kraj).

Apartmány pod Pustevnami

10

Apartmány pod Pustevnami

Ubytovanie (Apartmán) Apartmány pod Pustevnami. Apartmány pod Pustevnami is located in Prostřední Bečva and offers a garden and a terrace. Ubytovanie Apartmány pod Pustevnami sa nachádza v meste Prostřední Bečva (Česko - Zlínsky kraj).

Apartmán Magion

10

Apartmán Magion

Ubytovanie (Apartmány) Apartmán Magion. Apartmán Magion sa nachádza v meste Luhačovice. Ponúka ubytovanie s priestorom na posedenie, TV s plochou obrazovkou, kuchyňou a bezplatným Wi-Fi. Ubytovanie Apartmán Magion sa nachádza v meste Luhačovice (Česká republika - Zlínsky kraj). Ubytovanie Apartmán Magion má celkové hodnotenie 10. Pre Apartmány Apartmán Magion momentálne evidujeme 31 recenzií.