Hľadať

Ubytovanie

Ubytovanie v Rožnove pod Radhoštěm

Pre väčšinu obyvateľov Česka je Rožnov pod Radhoštěm trochu (alebo trochu viac) z ruky. Napriek tomu či práve preto ponúka natoľko osobitú atmosféru, že stojí za návštevu naozaj každému. Aj keby ste sa mali do Rožnova vypraviť z druhého konca republiky, oplatí sa to. A pretože Rožnov nie je, čo by kameňom dohodil, hodí sa aj ubytovanie Rožnov pod Radhoštěm, ktoré predstavuje širokú paletu rôznych apartmánov, penziónov, chát, chalúp i hotelov. Nechýba ani možnosti pre camping alebo ubytovanie v súkromí Rožnov pod Radhoštěm.

Rovnako ako je široká paleta nazvaná ubytovanie Rožnov pod Radhoštěm, poťažmo ubytovanie Beskydy alebo ubytovanie Valašsko, je pestrý aj zoznam aktivít, ktoré sa v týchto končinách dajú robiť, alebo tipy na miesta, ktoré stoja za videnie. Zďaleka nejde len o skanzen Rožnov pod Radhoštěm, hoci ten je spravidla tým prvým, čo si v súvislosti s malebným valašským mestom človek predstaví.

Skanzen v Rožnove pod Radhoštěm

Hoci nie je jediný, ak sa povie skanzen, vybaví sa každému väčšinou skanzen v Rožnove pod Radhoštěm. Je to najväčší a tiež najstarší skanzen v Strednej Európe. Jeho história sa začala písať v roku 1925. Pozostáva z takmer stovky pamiatkových objektov, ktoré sú umiestnené v troch expozíciách - v drevenom mestečku, Valašské dedine a Mlynskej doline.

Drevené mestečko

Najnavštevovanejšie z expozícií Valašského múzea v prírode je Drevené mestečko, ktoré približuje spôsob života na malom valašskom meste v období od 19. do začiatku 20. storočia. Stále expozície, napríklad expozíciu "Ako stavali naši predkovia" v objekte Panskej sýpky, doplňuje v sezóne nespočetné množstvo folklórnych podujatí, niekoľko festivalov a obľúbené remeselné programy alebo jarmoky.

Samozrejme si tu môžete pochutnať na valašských špecialitách, najmä na vyhlásenom pečive - valašských frgál čiže vdolcích s hruškovú, lekvárové, tvarohovou či makovou náplňou. Chutia tak sladko, že sa len ťažko dá uveriť, že pojem frgál pôvodne označoval nepodarené pečivo. Poďme však ďalej, do Valašské dediny ...

Valašská dedina

Valašská dedina, najrozsiahlejší expozície skanzenu v Rožnove pod Radhoštěm pripomína staré beskydskej dediny tak, ako vyzerali a fungovali v priebehu 19. storočia, v rôznych sociálnych vrstvách. Stojí tu valašské hospodárskej usadlosti, stodoly a salašníckych stavby. Nechýba kováreň, mlyn, ani políčka, záhradky či ovocné sady. Samozrejme sa tu potuluje aj stádo oviec, bez nich by Valašsko nebolo Valašsko. Patrí k tomu aj ovčej špeciality, ovčie syry, bryndza, korbáčik ai.

Žiadna kuchyňa sa však nezaobíde bez múky, a tak sa skanzen nemôže zaobísť bez mlyna.

Mlýnská dolina

Mlýnská dolina už podľa svojho názvu predstavuje najmä vodné stavby. Vedľa mlyna ide aj o pílu alebo obal na vajíčka. Aj tu však stojí tiež obytný dom alebo zrubová zvonica z Dolnej Bečvy.

 

Ideme na Pustevny!

Valašské múzeum v prírode nespravuje len skanzen v Rožnove pod Radhoštěm, ale aj obľúbené reštauračné zariadenia Libušín s nástennými maľbami Mikoláša Aleša. Bohužiaľ, v roku 2014 Libušín vyhorel. V správe má aj horský hotel Maměnka, ako jednu z možností ubytovania Beskydy. Ako vyhorený Libušín, tak Maměnka leží asi dvadsať kilometrov od Rožnova, neďaleko vrcholu hory Radhošť, v sedle Pustevny.

Pustevny boli pomenované po skutočných pustovníkoch, ktorí tu žili ešte do roku 1874. Obývali tradičné drevené stavby ľudového slohu, ktoré miesto zdobia dodnes. Za pozornosť stojí oi. Sto rokov stará drevená zvonička. Funguje tu tiež lyžiarske stredisko a vedie sem sedačková lanovka.

Prechádza tadiaľ panoramatická Chodník Valašska. Z Pusteven sa dá príjemnou prechádzkou dostať po hrebeni chodníčkom okolo sochy pohanského boha Radegasta alebo vyhliadkového dreveného altánku z roku 1928 až na vrchol Radhošťa. Tomu dominuje kaplnka a súsošie Cyrila a Metoda.

Ubytovanie Beskydy

Vedľa spomínaného hotela Maměnka ponúka ubytovanie Beskydy, konkrétne mesto Prostřední Bečva, ku ktorému Pustevny patrí, aj ďalšie možnosti. Ubytovanie Beskydy predstavuje napríklad Chalupa na dobrom mieste, chalupa priamo v meste Horní Bečva. Tu tiež natrafíte na Holiday Home - Dovolenkový dom U Hradecku. Ide vlastne o niekoľko domov s plne vybaveným kuchynským kútom, televíziou a kúpeľňou. Všetky sa pýši úchvatným výhľadom na valašskej hory. Lákavý pohľad poskytuje aj záhrada s grilom, kde sa dá posedieť a kochať sa krásou tunajšej krajiny, len tak, bez námahy.

Nachádza sa tu tiež Prázdninový areál Relax Kýčera alebo Toska rekreačné stredisko. Lacné ubytovanie v okolí Rožnova pod Radhoštěm, resp. na Prostredná Bečve sľubuje Chata pri dedka alebo Chalupa Bečva.

Beskydy však nie sú len Pustevny alebo Prostredná Bečva. Je tu tiež Horní Bečva alebo Dolní Bečva, len kúsok od Rožnova pod Radhoštěm. A aké ubytovanie Rožnov pod Radhoštěm poskytuje? Priamo v meste sa dá nájsť ako luxusné, tak lacné ubytovanie.

Naj ubytovanie Rožnove pod Radhoštěm

Najobľúbenejšie ubytovanie Rožnov pod Radhoštěm predstavujú Apartmány U Holubů, Apartmány Tylovice, Apartments Centrum, Penzión Adela alebo luxusné Apartmány Hážovský dvor. Ide o plne vybavené apartmány v rodinnom dome, ktoré sa pýši balkónmi a terasou. K dispozícii je spoločenská miestnosť s krbom a biliardom, tiež oddychová zóna s infrasaunou. Vonku je potom pre ubytovaných pripravený kúpacie sud, tenisový kurt alebo vonkajšie krb s posedením.

Medzi rožnovskými hotely ako AGH hotel, Hotel Horal, Hotel Relax, Wellness Hotel Eroplán alebo Wellness Resort Energetic zaujme trojhviezdičkový Hotel El Greco. Iste je svojím poňatím medzi tunajšími hotely tým najoriginálnejším. Na rozdiel od iných sa totiž jeho reštaurácie nezameriava na valašské špeciality, ale ponúka tradičnú grécku kuchyňu a vína. Vedľa komfortných apartmánov ponúka aj cenovo výhodnejšie, klasické dvojlôžkové izby, avšak o lacné ubytovanie Rožnov pod Radhoštěm skôr nepôjde.

Lacné ubytovanie Rožnov pod Radhoštěm reprezentuje napríklad Hotel Koruna alebo Mobilheim kemp, podobne ako Camping Rožnov. Nechýba ani ubytovanie v súkromí Rožnov pod Radhoštěm, príkladom za všetky je Ubytovanie (Prázdninový dom) U deda Jarka. Tiež Ubytovanie u Moniky a Martina sľubuje už podľa názvu ubytovanie v súkromí Rožnov pod Radhoštěm.

Ubytovanie v skanzene?

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm ubytovanie - toto je tým, čo návštevníkov Valašska zaujíma. Priamo skanzen však ubytovacími kapacitami nedisponuje. Len kúsok od skanzenu však leží už spomínaný hotel AGH. V meste sa nachádzajú aj apartmány s príhodným názvom Apartmány pri skanzenu.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm ubytovanie by sa tiež dalo hovoriť rodinnému Penzióne U Boženka. To preto, že má podobu príjemne upravené budovy s drevenou fasádou. Nachádza sa asi štyri kilometre juhovýchodne od Rožnova pod Radhoštěm. Malebné stavby skanzenu by mohol pripomínať aj Penzión Hradisko, ktorý ponúka pokoj uprostred lesov, asi tri kilometre od Rožnova.

Nevšedné zážitky, iste v štýle: skanzen Rožnov pod Radhoštěm ubytovanie, sľubuje aj Agroturistika kozie farma Rožnov pod Radhoštěm.

Chcete viac?

Pokiaľ ide o ubytovanie Beskydy, nejedná sa len o Rožnov pod Radhoštěm, ktorý mimochodom nie je iba skanzenom Rožnov pod Radhoštěm, ale aj skvelým miestom pre šport, relax a výlety. Čaká vás tu krytý bazén s rehabilitačným centrom, ale aj zábavný Gibon park s lanovým centrom, trampolínami alebo indiánsku dedinkou. Na výlet sa môžete vydať napríklad k Jurkovičovom rozhľadni a odpočinúť si môžete v rožnovských pivných kúpeľoch.

V tunajšom kraji však nie je len Rožnov. Je tu tiež celý rad ďalších pozoruhodných miest a obcí, kde s nadšením vítajú všetky milé turistov a nocľažníkov. Hľadajte je pod ponukou ubytovania Beskydy.

Ale pozor, Valašsko, región ľudovej architektúry, folklóru i nádhernej prírody nie sú len Beskydy.

Ubytovanie Valašsko

Valašsko predstavuje kraj ľudových tradícií, dreveníc aj horských chrbtov. Patrí k nemu časť Beskýd, ale aj Javorníky, Solan a Vsetínskej vrchy. Zahŕňa okres Vsetín, časť okresu Zlín, poťažmo okresy Kroměříž, Nový Jičín a Frýdek-Místek.

Región zaujme špecifickú históriou, pretože dlho išlo o neúrodnú, riedko osídlenou periférii. Až v 13. storočí sa sem dostali predovšetkým mníšske rády, až v 16. storočí región osídlili pastieri - Valasi. Podľa niektorých teórií to boli pôvodne Rusíni či Rumuni, podľa ďalších romanizovaní Kelti. Pojem Valach sa tiež spája s pojmom Vlach, ktorý znamená Talian, takže isté nie je nič. Pôvod na Valašsku však nemôžu zaprieť také osobnosti ako spisovateľ Jan Karafiát, historik a národný buditeľ František Palacký, slávny atlét Emil Zátopek alebo komik a herec Bolek Polívka.

Vedľa Rožnova pod Radhoštěm patrí k významným strediskám tohto svojbytného regiónu tiež Vizovice a Valašské Klobouky. Najväčšími mestami sú Valašské Meziříčí, Zlín a Vsetín.

Nielen slivovica, tiež pivo ...

Aj Vsetín dopĺňa pestrú mozaiku s názvom ubytovanie Valašsko, treba krásnym penziónom priamo vo Vsetíne APART U LVA. Nechýba tu ani hotely, treba Hotel a reštaurácia U Vychopňů, Hotel a reštaurácia U stavaře, Hotel Vsacan alebo Hotel magistra Vsetín.

Len tristo metrov od vsetínskeho zámku láka na originálny ubytovanie Minipivovar Valášek. Rodinný pivovar odkazuje na tradíciu varenie dobrého piva na Valašsku. Vsetín mal svoj pivovar od roku 1663. Pivovar Valášek stojí na mieste pohostinstvá s tradíciou od roku 1920, sám bol pritom slávnostne otvorený v roku 2002. Pridáte sa k radu spokojných návštevníkov, ktorí od roku 2002 do pivovaru zavítali?

 

Najlepšie hodnotená ubytovanie v meste Rožnov pod Radhoštěm

Apartmán NIKLAN

10

Apartmán NIKLAN

Ubytovanie (Apartmány) Apartmán NIKLAN. Situated in Rožnov pod Radhoštěm in the Zlin region, Apartmán NIKLAN has a balcony. Ubytovanie Apartmán NIKLAN sa nachádza v meste Rožnov pod Radhoštěm (Česko - Zlínsky kraj).

Apartmány U Holubů

9,9

Apartmány U Holubů

Ubytovanie (Apartmány) Apartmány U Holubů. Apartmány U Holubů s výhľadom na mesto sa nachádzajú v meste Rožnov pod Radhoštěm a ponúkajú bezplatné Wi-Fi. Ubytovanie Apartmány U Holubů sa nachádza v meste Rožnov pod Radhoštěm (Česká republika - Zlínsky kraj). Ubytovanie Apartmány U Holubů má celkové hodnotenie 9,9. Pre Apartmány Apartmány U Holubů momentálne evidujeme 10 recenzií.

Chata v Beskydech

9,9

Chata v Beskydech

Ubytovanie (Dovolenkový dom) Chata v Beskydech. Chata v Beskydech is located in Rožnov pod Radhoštěm and offers a garden and a terrace. Ubytovanie Chata v Beskydech sa nachádza v meste Rožnov pod Radhoštěm (Česko - Zlínsky kraj).

Vila pod Černou horou

9,9

Vila pod Černou horou

Ubytovanie (Vila) Vila pod Černou horou. Boasting a garden, barbecue facilities, and a terrace, Vila pod Černou horou provides accommodation in Rožnov pod Radhoštěm with free WiFi and mountain... Ubytovanie Vila pod Černou horou sa nachádza v meste Rožnov pod Radhoštěm (Česko - Zlínsky kraj).

Apartmán Brasserie Avion

9,8

Apartmán Brasserie Avion

Ubytovanie Apartmán Brasserie Avion. Offering a garden and mountain view, Apartmán Brasserie Avion is situated in Rožnov pod Radhoštěm, 21 km from Prosper Golf Resort Čeladná and 28 km from... Ubytovanie Apartmán Brasserie Avion sa nachádza v meste Rožnov pod Radhoštěm (Česko - Zlínsky kraj).

Najlepšie hodnotená ubytovanie v regióne Zlínsky kraj

LOFT WAPITI

10

LOFT WAPITI

Ubytovanie (Dovolenkové domy) LOFT WAPITI. LOFT WAPITI is set in Hutisko. The accommodation is 47 km from Cieszyn, and guests benefit from complimentary WiFi and private parking available on site. Ubytovanie LOFT WAPITI sa nachádza v meste Hutisko (Česko - Zlínsky kraj).

Rodinný Apartmán Adléta

10

Rodinný Apartmán Adléta

Ubytovanie Rodinný Apartmán Adléta. Featuring a sauna, Rodinný Apartmán Adléta is set in Horní Bečva. Ubytovanie Rodinný Apartmán Adléta sa nachádza v meste Horní Bečva (Česko - Zlínsky kraj).

Penzion Tesák-ČERŇAVA

10

Penzion Tesák-ČERŇAVA

Ubytovanie Penzion Tesák-ČERŇAVA. Penzion Tesák-ČERŇAVA in Chvalčov provides accommodation with a garden and a shared lounge. Ubytovanie Penzion Tesák-ČERŇAVA sa nachádza v meste Chvalčov (Česko - Zlínsky kraj).

Nad Slováckým sklípkem

10

Nad Slováckým sklípkem

Ubytovanie (Dovolenkové domy) Nad Slováckým sklípkem. Set in Tupesy in the Zlin region, Nad Slováckým sklípkem features a terrace and garden views. Ubytovanie Nad Slováckým sklípkem sa nachádza v meste Luhačovice (Česko - Zlínsky kraj).